Arkadaşlık Sitesi

Bir çok kişi hayatının en merkezine arkadaşlarını dostlarını koyarlar. Çünkü iyi bir arkadaş çınar ağacı gibidir, ekersin, emek verir büyütürsün ve çok uzun seneler ona bakarak içinin huzurla dolmasını sağlarsın. İşte arkadaşda bu yüzden çınar ağacına benzer. Sosyal çevremiz içinde arkadaşlarımız olabilir ama özel hayatımızda arkadaşlarımız sadece dostlarımız değil aynı zamanda hayat arkadaşlarımızda olabilir.

İyi bir arkadaş ve dost bize hayatın acılarından arınırken yardımcı olur, sevinçlerimizi paylaşarak çoğalmalarını sağlar. Hatta bazen gün gelir ailemizle bile paylaşamadığımız bir çok şeyi arkadaşımızla paylaşır hale geliriz.

Arkadaş bulmak için arkadaşlık sitesi

Ancak sosyal hayatın zorluğu, akışı ve temposu yüzünden bazen arkadaş edinmekte zorluklar yaşayabiliriz. İşte arkadaşlık siteleri gerçeğide bu ihtiyaçdan doğmuştur. Çünkü bizler hayatın içinde yalnız yaşayan varlıklar değil tam tersine paylaştıkça çoğalan varlıklarız.

Bu yüzden arkadaşlık sitesi gerçeğinide görmezden gelip yargılayamayız. Arkadaşlık sahip olunan en değerli mücevherdir ve biz bu mücevheri parlatmakla ve kaybememekle hükümlüyüzdür. İyi bir arkadaşlıkdan beklediğiniz sizi büyütebilecek olması, sizi geliştiren bir şeyler vermesidir.  Hep söylenilen ve ne yazık ki doğruluğu günden güne artan,  hızla değişen, gelişen dünya içinde maalesef sosyal çevre edinmekte artık yeterli olamamaktayız.

Arkadaşlık sitesi: Sanal dünyanın içerisinde en çok tercih edilen

Bu konudaki yetersizliğimiz büyürken maalesef mutlak bir yalnızlığa doğru ilerliyoruz. Arkadaşlık sitesi gerçeği bu boşluğu doldurmak ve yalnızlık duygusundan arınmak için oluşan doğal bir süreç olarak hayatımıza girmiştir. Tüketim toplumu olmamız ve hızlı yaşamımızın verdiği bu mutsuzluk hissini aşmamızı sağlayan arkadaşlık siteleri bize unuttuğumuz sosyal çevreyi, iyiliği, paylaşımı geri vermeyi amaçlıyor.

Sanal dünyanın içerisinde en çok tercih edilen sitelerin sosyal paylaşım platformları olduğunu düşünürsek konunun ne kadar önemli olduğunu kavrayabiliriz. Tabiki tüm bu sosyal arkadaşlık siteleri içinde tercih yapmakda son derece önemli bir durumdur. Profil ve kullanıcı aralığı ve sitenin hangi kuruma ait olduğu hususlarıda atlanmamalıdır ki olası olumsuzluklar yaşanmasın.