Mersin Arkadaşlık Sitesi

Mersin Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık nedir ve ne ifade eder diye düşünürsek, arkadaşlık karşısındaki kişiye düşündüğünü söyleyebilen ve söylenilebilendir. Arkadaşlar hayatımızın beklide en güzel zamanlarını birlikte geçirdiğimiz, birlikte eğlenebildiğimiz, birlikte hatalar yaparak doğruları keşif ettiğimiz insanlardır.

Mersin Arkadaşlık: Kültür Düzeyi Yüksek İlde Aradığın Arkadaşı Bul

Çoğu zaman canımızdan kanımızdan olan ailelerimize bile söyleyemediğimiz bir çok şeyimizi paylaştığımız sırdaşlarımız güven ve sevgi veren dostlarımızdır. İşte günümüzde Mersin gibi şehirlerimizde doğan, yetişen, okuyan veya da büyüyen bir çok kişi arkadaşlıklarını bir ömür boyu süren dostluklar haline getirme şansına sahiplerdir. Bazen ayrılıklarıda yaşadığımız arkadaşlarımız için gözyaşı döktüğümüz ama kalplerimizin hiç ayrılmadığı o arkadaşlarımızın yerini kim doldurabilir ki!

Arkadaşlıklar kolay elde edilemiyorken kolay kaybedilebilir mi?

Elbetteki hayır, hiçbir ilişki kolay bulunmuyor ve kolay sürdürülmüyor. En azından bu sebeple bile bu ilişkilere değer verilmeli ve korunmalıdır. Okul yıllarımızın birlikte geçtiği, aynı sıraları paylaştığımız arkadaşlıklarımıza geriye dönüp bakınca eminiz ki her biriniz ne hayallere ne anılara dalarsınız. İşte bunun tadi hiçbir şeyle ölçülemez.. Kendi içinde derecelendirdiğimiz ve değer biçtiğimiz ilişki türleri içinde en değerlilerinden olan arkadaşlıklarımız için her zaman koryucu, kollayıcı ve emektar olmalıyızdır…

Mersin kenti belkide kültür düzeyi en yüksek illerimizden biridir ve kentte kültürel çalışmalarda da oldukça ileri düzeydedir. Öyleki Mersin ilinde okuma yazma oranları %89 oranlarınındadır ve bu oran bir şehir için oldukça iyidir. Mersinde bulunan Türkiye’nin dördüncü büyük devlet opera ve balesi mevcuttur ki bu da şehrin sanat ve kültüre ne kadar önem ve değer verdiğinin çok olumlu bir göstergesidir. Ayrıca Mersin üniversitesinin kurulumu ile de şehrin yine eğitime ve genç nufusa verdiği önemi görüyoruz.

Mersin’de kendi yapısı içinde kalabilmiş ve bozulma yaşamamış illerimizdendir. Öyleki hala bu gibi şehirlerde yaşanan arkadaşlıklar çok köklü ve kopmaz bir bağ sergilemektedirler. Arkadaşlığın geçmişe göre günümüzde daha çok değeri bilinen bir ililişki türü olduğu su götürmez bir gerçek.  Mersin’ de  aynı zamanda turizm ile de Türkiye’ nin belli başlı şehirlerinden olmasından ötürü yazlık arkadaşlıkları ve daha farklı arkadaşlıklar oluşabilmekte ve bu arkadaşlıklar uzun yıllar sürebilmektedir.