Bingöl Arkadaşlık Sitesi

Bingöl Arkadaşlık Sitesi

Arkadaş olmak veya nihayet size uygun bir arkadaş bulduğunuz zaman onunla birlikte birçok aktivite yapmak istersiniz. Tek başına çok lezzet almadığınız etkinlikler inandığınız ve güvendiğiniz bir arkadaşınız ile çok keyifli bir hale bürünür.

Bingöl Arkadaşlık keyifli olduğu kadar da özen ister

Her şeyde olduğu gibi arkadaşlıkta da özen ve değer kavramları önem taşır. Birlikte kaliteli vakit geçirmek, sohbet etmek, dinlemek ve paylaşmak arkadaşlığı kuvvetli kılan unsurlardır. Yeni yerler keşfetmek ise yine en iyi arkadaşlarla yapılır. Arkadaşınızla beraber Bingöl’de kayak yapmak ya da Bingöl’ün camilerini, kiliselerini, kalelerini, kümbetlerini, hamam ve köprülerini gezmek deniz ve kumsal tatiline alternatif olabilir.

Kayak merkezi birçok gencin buluştuğu bir yer Bingöl

Bingöl ilimizde gençler kayak merkezlerini üniversitenin verdiği yorgunluğu atabilecekleri bir dinlenme ve enerji depolama yeri olarak görüyorlar. Yaz sıcaklarından bunalan gençler kış gelince serin havada kayak merkezlerini tercih ediyorlar. Yaz ve ilkbahar aylarında arkadaş grupları çok sayıda irili ufaklı göllere veya yaylara giderler.

El sanatlarını veya halk oyunlarını sevenler için de birçok seçenek var. Bu tür etkinliklere arkadaşlar ile birlikte ya da tek başına katılmak, sosyal ve kültürel hayatı yakından yaşamak için önemli bir deneyimdir. Ayrıca birlikte yapılan etkinliklerin sonucu bu etkinliklerde bulunan diğer kişilere genelde sempati ve ilgi oluşur ki, bu da arkadaşlıkta ya da birini arkadaş olarak kabul etmede önemlidir.

Yani benzer özelliklere sahip olanlara karşı ya da birlikte zaman geçirilen insanlara karşı bir güven duygusu oluşur. Güven duyulan insanlar arkadaş olarak daha çabuk kabul görür. Unutmamalı ki, insanlar sosyal yaratıklardır ve ancak toplumsal yakınlık içinde var olabilirler. Buna ihtiyaç duyarlar. Sosyal psikolojide bu affiliation yani yakınlık itkisi, ilişki kurma ihtiyacı, dostluğa, arkadaşlığa ve sevgiye dayalı ilişki kurmaya yönelik temel, toplumsal bir ihtiyaç olarak açıklanır.