Afyonkarahisar Arkadaşlık Sitesi

Afyonkarahisar Arkadaşlık Sitesi

Tarihsel ve kültürel zenginlikleri yanı sıra doğal güzellikleri ve zengin jeotermal kaynakları bulunan ilimiz Afyonkarahisar önemli bir merkezdir. Ayrıca Karahisar kalesiyle sağladığı destek ile tarihimizin en önemli şehirlerinden birini teşkil eder.

Afyonkarahisar Arkadaşlık: Kale Fethinde Bulutların Üstünde Gezinti

Afyon kalesine çıkıp, bulutların arasında kaybolmak herkese eşsiz anlar yaşatabilir. Yanınızda size arkadaşlık edecek bir arkadaşınız varsa, Afyonkarahisar’da edindiğiniz farklı tarihsel gezilerle ilgili tecrübeler size uzun zaman hatırlayacağınız anılar kazandıracaktır.

Afyonkarahisar sadece tarihsel zenginliğiyle değil aynı zamanda son 10 yılda “Termal Turizm” alanında da önemli gelişmeler göstermiştir. İnsanların merak ettiği ve gezmek için geldiği bu güzel ilimiz tarihi eserleri, alternatif turizm çeşitliliği, kültür ve inanç turizmi festivali ve şenlikleri gibi çeşitli turizm değerleriyle ev sahipliği yapmaktadır. Arkadaşınızla ya da birlikte olmaktan hoşnut olduğunuz insanlarla ruhunuza iyi gelecek bir hafta sonu gezisi düzenleyebilirsiniz.

Afyonkarahisar: Arkadaşlar Burada yemekler şahane

Mutfak kültürü ve zenginliği çok önemlidir. Her ilin, her yörenin adından söz ettirdiği bir mutfağı vardır. Hatta sırf bu kendine has mutfak lezzetini tatmak için uzaklardan insanlar bu illeri gezmeye gelir. Bazen de kentler mutfakları ve değişik lezzetleri sayesinde farklı televizyon programlarında yer alır. Kentin tanıtımı ve turizm sektörünün canlılığı için gerçekten önemlidir.

Afyonkarahisarlı olup arkadaşınıza bir patlıcan böreği sunmanız ya da başka bir şehirde yaşayan arkadaşınıza Afyon kaymağı getirmeniz sürpriz olmayacak kadar umulur adeta. Arkadaşınızı özlediğinizde ona yörenizin en güzel ve en özel özelliği olan yiyeceği veya hediyelik eşyasını gönderip, onu ne kadar sevdiğinizi ve özlediğinizi anlatabilirsiniz.