İzmir Arkadaşlık Sitesi

İzmir Arkadaşlık Sitesi

Türkiye’ nin en güzel kenti olan İzmir, modern toplumun ve demokrasinin en güzel örneklerinden bir tanesidir. İzmir bugün belkide ülkemizdeki en zengin ve en gelişmiş kentlerden bir tanesidir. Bu gelişim her alana yansımış olması ve kendini çok zengin kültürlere ev sahipliği yaparak da geliştirmiş ender bir şehirdir. Bu ilde arkadaşlık kurmak ve sosyalleşmek çok zor değildir. Gerek alışveriş merkezlerinin çokluğu gerekse kültürel faaliyetlerinin ön planda olması bu durumu oldukça kolaylaştıran bir durumdur.

Türkiye’ nin en güzel kenti olan İzmir arkadaşlık

İzmir’ li gençler genellikle çok zarif ve modaya uygun giyinen genelliklede trendleri yakından takip etmeyi seven bir profil sergilemektedir. Öyle ki en çok tercih edilen ve gezdikleri cadde olan Alsancak caddesi, podyum mankenlerini bile kıskandıracak düzeydedir. Kafanızı çevirdğinizde sırayla açılmış olan cafeler de çok renkli ve çok güzel bir ahenk sergilemektedirler. İzmir aynı zamanda turistik yapısı ve sosyal yaşamı ile de çok tercih edilen bir ilimizdir.

Bu kültürel ve tarihi zenginliğin yanı sıra eğitim alanındaki önderliği ve öncülüğüde tartışılmaz bir yer oluşturmaktadır. Eğitim alanındaki öncülüğünden bahsetmişken kentte bulunan üniversitelerin şehrin bakış açısına çok şey kattığınıda söylemeliyiz.

Öyle ki İzmir’de diğer pek çok şehrimizdeki gibi öğrenci yoğunluğu olan bir kentimizdir. Diğer şehirlerden gelen bir çok öğrenci bugün belki aynı evi veya aynı sırayı paylaşarak köklü arkadaşlıklar kurmuşlardır.

İzmir Arkadaşlık ve öğrenci yoğunluğu olan bir kentimizdir

Geçmiş dönemlerde bu şekilde kurulan arkadaşlıklar ise çok köklü dostluklara dönüşmüştür. Arkadaşlık kavramı her şeyden önce birlikte hareket etmek, yardımlaşmak ve güven duygularınıda beraberinde getirir. Bu duyguların herhangi bir tanesinin yoksunluğu o arkadaşlığın kısa sürede tökezlemesini sağlayacaktır.

Arkadaşlık ilişkisi ile birbirlerine bağlı olan bireyler yaşama karşıda daha hazırlıklı olma şansına sahiptirler çünkü birbirlerinin deneyimlediklerinden ve düşüncelerinden faydalanmak avantajını kullanırlar. Karşı karşıya gelen ve belki tanıştıkları ana kadar birbirlerini hiç görmemiş veya çok az görmüş bir kişinin hayatınıza birden bire dalması ve sizden biri gibi olması çokda ilginç bir durum değildir. Hiç kuşkusuz o kişi sizinle ağlamak, sizinle gülmek isteyecek belki birbirinizin omuzlarında ağlayarak birbirnizi ayağa kaldıracaksınız.

Arkadaşlıklar tıpkı değerli taş madenlerine benzerler, bir madeni ne kadar çok kazarsanız parlaklığa o kadar çok ve çabuk uzanırsınız, o madeni tam tersi ne kadar az kazarsanızda o kadar yerinizde sayar ve kendi pencerenizde takılı kalırsınız. Değişik pencerelerden hayata bakmak, hayatı anlamak istiyorsak bazen başka penceleride açmak gerektiğini bilmeliyiz.