Giresun Arkadaşlık Sitesi

Giresun Arkadaşlık Sitesi

Giresun görece küçük bir ilimizdir ve daha çok kendi halinde bir emekli kenti izlenimi verir. Sahil boyunca yol ve deniz arasında kalan alanda birçok park, balıkçı barınağı, kafe, yürüyüş yolu vardır ve ilkbahar, yaz akşamları genci yaşlısı herkes sahil turu atar ve neşeyle muhabbet eder. Tanışmalar burada gerçekleşir, gençler arasında yeni arkadaşlık kurulur. Giresun arkadaşlık ilişkilerinin rahat ve hızlı geliştiği bir ildir.

Giresun Arkadaşlık: Karadeniz’in sosyal ve sıcakkanlı kenti

Giresun, yaylalarında şenlikleriyle meşhurdur. Yayla ahalilerinin yılın bir döneminde şenliği vardır. Şenlik günleri hem kültürel, hem ticari, hem de sosyal içeriklerin hepsini taşır. Halkın birbiriyle olan ilişkilerinde samimiyet ve doğallık vardır. Herkes akraba, arkadaş, komşu olur birbirine. Arkadaş ve dost kavramları Giresun halkı için oldukça önemlidir.

Bu ili diğer Karadeniz illerinden ayıran eğlenceye düşkün yapısıdır. Karadeniz’in en fazla sosyal mekâna sahip bölgesidir. Çeşit çeşit kafeleriyle, sahil lokantaları bir yana, diskoları, barları ile geceleri ışıl ışıl renkli geçen şehirlerin başında gelir. Tüm mağazaları bir arada bulabileceğiniz, yokuş yukarı çıkması zahmetli olsa da inmesi zevkli kocaman bir caddesi vardır. Bu yokuştan yukarı devam ederseniz kendinizi güzel tarihi mekânlardan Giresun Kalesi’nde bulursunuz. Kaleye çıkıldığında belki de Karadeniz’deki en güzel manzarayı izliyor olacaksınız.

Sosyal hayat ve insan ilişkileri – Giresun Arkadaşlıklar

Giresun halkında ideal arkadaş kavramı diğer şehirlerden daha önemlidir. Halk, samimiyeti ve içtenliğiyle arkadaşlık ilişkilerinde de ideal arkadaş olmayı hedefler. Sosyal hayat seçeneklerinin oldukça zengin olmasıyla Giresun arkadaşlık, eş bulma konusunda diğer Karadeniz illerinden daha öndedir.

Arkadaşlıkta olduğu gibi evlilikte de Giresun kadınları ve erkekleri için iyi eş olmak önemlidir. Dolayısyla Giresun arkadaşlık konusunda ülkemizin en neşeli ve sıcak illerinden biridir.