Kilis Arkadaşlık Sitesi

Kilis Arkadaşlık Sitesi

En güzel ve samimi arkadaşlıklar paylaşımın en çok olduğu arkadaşlıklardır. Küçük yerlerde yaşamanın bazı avantajları olabilir bu anlamda. Güven ve birbirini tanıma daha çabuk gelişebilir. Sadece arkadaşlık ettiğiniz insanı değil, onun ailesi, akrabası ve yaptıklarıyla ilgili haberdar olma şansı daha yüksektir. Tabii ki değerlere bağlı olmak, örfleri ve gelenekleri benimsemek ve insanlara saygı ve sevgi çemberinde davranmak da önemlidir.

Kilis Arkadaşlık – Değerlerine sahip çıkan Kilis’te arkadaşlık vazgeçilmezdir

Kilis her ne kadar yabancı bir ülkeye sınır olsa da örf ve adetlerine çok iyi sahip çıkmış, yeni nesillere bunları aktarmayı başarmıştır. Akraba ilişkilerine de yansımıştır bu, aile yaşamına da, arkadaşlık anlayışına ve evliliklere de. Kilisin bu manevi ruhunu hissetmek için Kilis ziyaret edilmeye değer bir yerdir. Kilis tarihi ve turistik yerleri bakımından da çok zengin bir ilimizdir. Söğütlü deresi, Akpınar’ı ve tabii ki kalesiyle gezilecek görülecek yerdir. Kebap severler için oldukça uygun bir yerdir.

Kendine has baharatlarıyla hazırlanan kebaplar duman üstünde servis yapılır. Arkadaşlık budur dedirtecek bir gün, belki de göl üzerindeki bir restoranda birlikte kebap yemek ve yanında da lezzetli pekmezden tatmak olabilir. Kilis Tavası, Teşrübe, Bastırma, Kahke, Haytayla, Kırk Semsek ve daha neler neler Hepsi Kilis iline ait yöresel lezzetler.

Kilis: Yardımsever ve sevginin gücüne inanan bir halk Arkadaşlık

Yardımlaşmak, ihtiyaç sahiplerine destek olmak, elindekini olmayanlarla paylaşmak… Bunlar her insanda olması gereken vasıflar. Kilis’te bu erdemler, bu değerli özellikler şu günlerde her zamankinden daha çok yaşanıyor. Suriye’ye komşu il olmasıyla Kilis her ne kadar kendi örf ve adetlerinden taviz vermese de aynı zamanda farklılıklara da açık.

Sevgilerini ve yardımlarını zor durumda olanlardan esirgemiyorlar. Bu davranış ve inanç her ilişkilerinde görülebilir. Arkadaş bulmak belki kolay, fakat o arkadaşlığı korumak ve devam ettirmek sevgiyle, emekle ve ilgiyle olur. Bu dengeyi tutmak ve hayatta başarılı olmak, Kilis’te olduğu gibi, önemli özellikleri korumak ve yaşamakla mümkündür.