Balıkesir Arkadaşlık Sitesi

Balıkesir Arkadaşlık Sitesi

Küçük, genç ve modern bir şehirdir Balıkesir. Üniversite şehri olan Balıkesir’de üniversite gençliğini akşamlara kadar caddelerde görmek mümkündür. Arkadaşlığın ne kadar candan yaşandığını her birinin gözünden anlamak hiç de zor değildir.

Balıkesir’de arkadaşlık üniversitede başlar

Balıkesir’in Milli Kuvvetler Caddesi en az İstanbul’un İstiklal Caddesi kadar iyi bilinir ve en az öyle yoğundur. Gençler bu caddede dolaşır, burada alışveriş yapar, sinemaya gider ya da kafelerinde buluşur. Balıkesir’in Milli Kuvvetler Caddesi öyle yoğundur ki bayramlarda yürüyecek yer bulmak ne mümkündür.

Sadece Balıkesir’in merkezi değil aynı zamanda ilçeleri de gençlerin arkadaşlarıyla gittikleri, sevgililerin ilişkilerini tazelemek için kaçamak yaptıkları ya da ailece günü birlik gidilebilecekleri yerlerdir. Edremit, Ayvalık, Sındırgı ve Altınoluk farklı bir atmosferde değişik ve dinlendirici bir gün geçirmek isteyenler için ideal bir fırsat.

Sıcak günlerde denize girebilir, biraz daha serin havalarda sahilde turlayabilir ya da Ayvalık’ta lezzetli bir tost yiyebilirsiniz. Balıkesir’de arkadaşlıklar Türkiye’nin değişik yerlerinden gelip aynı üniversitede buluşan gençlerin sempatisiyle kurulur ve aradan yıllar geçse de, eski heyecanıyla devam eder.

Balıkesir Arkadaşlık – Milli Kuvvetler Caddesinde turlamak

Milli Kuvvetler Caddesi Balıkesir’in en ünlü caddesidir, hatta Balıkesir’in en önemli özelliklerindendir. Uzun ve hareketli bu cadde üstünde birçok dükkân, kafe, otel, kuyumcular vb. vardır. Milli Kuvvetler Caddesinin arka sokakları ise eski ve çok dar sokaklara kurulmuş evlerden oluşmaktadır.

Büyük şehirlerde görülen park sorunu burada bazı günler daha çok yaşanmaktadır. Biraz olsun üstünde bulunan eski binalarla tarihi de anlatır bu cadde. Yeni ve modern yapıların ve dükkânların arasında yer yer eski ve tarih kokan binalara rastlamak mümkündür. Caddeyi baştanbaşa yürümek ise yaklaşık 20 dakika almaktadır.