Çanakkale Arkadaşlık Sitesi

Çanakkale Arkadaşlık Sitesi

Coğrafi konumu nedeniyle çok önemli bir yere sahip olan Çanakkale şehri kendi adını taşıyan bir boğaz tarafından ikiye bölünür. Hem Asya, hem de Avrupa kıtasında bulunan bu önemli şehrimize ait iki büyük ada bulunmaktadır. Ege Denizi’nde bulunan bu adalar (Bozcaada ve Gökçeada) aynı zamanda önemli birer turist merkezleridir.

Çanakkale Arkadaşlık: Türkiye’nin en gelişmiş ve modern şehirlerinden biridir

Çanakkale şehri tarihi açıdan çok önemli bir noktada bulunsa da günümüzdeki gelişiminin en büyük nedenlerinden biri şehre ulaşım kolaylıklarının sağlanmış olması ve şehrin turistik öneminin dışında eğitim ve ticari alanlarda da yükselmiş olmasıdır.

Çanakkale, Türkiye’nin en gelişmiş ve modern şehirlerinden biridir. Şehrin tarihi merkezleri dışında da birbirinden farklı sanat merkezleri ve aktivite olanakları vardır. Şehir gençliğinin büyük bölümü üniversite mezunudur ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi son yıllarda açtığı yeni bölümler ile gelişimini hızlandırmış ve ülkemizin birçok farklı şehrinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmıştır.

Çanakkale arkadaşlık kavramını hala korumaktadır

Modern yaşamın arkadaşlık, komşuluk ve dostluk gibi kavramları öldürdüğü ya da en azından önemini tükettiği söylense de Çanakkale arkadaşlık kavramını hala korumaktadır. Çanakkale gibi büyük bir şehirde yaşayan ve şehrin koşuşturmacasına katılan her birey bu kargaşanın içinde birlikte vakit geçirebileceği ve güvenebileceği bir dost aramaktadır.

Ve az nüfuslu şehirlere oranla büyük şehirlerde sosyalleşmek, köklü arkadaşlık ve dostluklar kurabilmek daha zordur. Bu yüzden şehir gençliği ortak zevklerin ve hobilerin buluştuğu özel etkinliklerde, sinema ve tiyatrolarda ya da üniversite koridorlarında arkadaşlık kurmaya başlarlar.

Büyük bir şehrin bir diğer özelliği olan gece hayatının da gayet renkli olduğu Çanakkale arkadaşlık ve ilişki arayışında gençleri birden fazla bar, cafe ve konser alanında bir araya getirmektedir.