Van Arkadaşlık Sitesi

Van Arkadaşlık Sitesi

İyi bir arkadaş düşünceli ve empatiyle hareket eden ve sağlam ilişkiler kurabilendir. İyi bir arkadaşlık içerisinde birbirini anlamaya çalışmak ve birbirinin anlamlarına saygı duymak oldukça önemlidir. Dost ise arkadaşlığın ötesinde iyi ve kötü anlarda her zaman yardıma koşacak olandır, mutluluğu paylaşacak olandır. Van arkadaşlık konularında gelenekselliğin korunduğu bölgelerden biridir. Geleneksellik tutumu arkadaşlıkların daha sağlam ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Modern hayatın aksine geleneksel bir yaşam içerisinde arkadaşlıklara verilen değer daha fazladır. Daha kalıcı dostluklar kurulur.

Van Arkadaşlık – Meşhur Van kahvaltısının buluşturduğu arkadaşlıklar

Van’da yaşayan halkın çoğunluğu aynı okullara gidiyor, aynı sosyal çevrelerde bulunuyorlar. Ailelerin de birbiriyle olan yakın teması çocukların arkadaş olmasını ve bu arkadaşlıkların daha kalıcı olmasını sağlıyor. Büyük şehirlerdeki iş stresi, zamanın daha hızlı akması gibi sorunlar Van gibi daha sakin şehirlerde kendini göstermiyor.

Arkadaşlıklar bireylerin hayatlarındaki çıkmazlarında, ölüm gibi baş etmesi epeyce zor durumlarda adeta cankurtaran görevi üstlenirler.

Van’da nerelerde arkadaşlıklar doğuyor? – Arkadaşlık Sitesi

Van, Ankara’nın doğusuna geçmemiş birine farklı renklerin güzelliğini anlatan, önyargıları dağıtan, ama yine de bir turist için belli belirsiz tedirgin ve gergin bir hava hissettirebilir. Van’ın zengin mutfağı ve meşhur kahvaltısı gençlerin de bu tür aktivitelere daha çok önem vermesine neden oluyor. Van’da gençler birbirleriyle buluştuklarında kahvaltı etmek için Yusuf Konak’a giderler.

Bazen de Merit Otelinde Sütçü Fevzi’ye yolları düşer. Belediye tarafından geçen yıl ilk kez düzenlenen Van Gölü Kültür ve Sanat Festivali, gençlerin yeni arkadaşlıklar kurması için çok önemli bir etkinlik oldu. Van arkadaşlık, eş arama ve eş seçme hem gelişen sosyal etkinliklerin yardımıyla, hem de geleneklerine sadık bir şehir olarak ailelerin birbiriyle tanışıklığı dolasıyla gerçekleşir.