Ordu Arkadaşlık Sitesi

Ordu Arkadaşlık Sitesi

Ordu’nun doğa güzellikleri ve eşsiz manzarası her yıl binlerce insanın bu bölgeye gelmesini sağlamaktadır. Boztepe ve Ünye’den şehre bakmak, unutulmayacak bir göz şenliği yaşatacaktır.

Ordu Arkadaşlık – Maviyle yeşilin bütünleştiği manzarayı kaçırmayın

Arkadaş grubunuzla bu güzel Karadeniz Bölgesine geldiğinizde Ordu insanının ne kadar sevecen ve medeni olduğunu fark edeceksinizdir. Aynı zamanda bu şehirden birçok sanatçı çıkmıştır. Kadir İnanır, Osman Yağmurdereli, Oktay Ekşi… hepsi Orduludur.

Ordu’da yılda bir kere yapılan vosvos şenliği çok coşkulu ve güzel geçer. Eğlencesi ve doğa güzellikleri bol olan Ordu ili arkadaşlık ve sosyal hayatın renkli geçmesi için birçok doğa güzelliği sunan bir yerdir. Ordu’da yaşayan halk fındıkçılık, arıcılık ve balıkçılık işleriyle uğraşmaktadır. Özellikle Ordu’nun fındığı çok meşhurdur.

Ordu Arkadaşlık – Fındığın ana vatanı

Ordu denince akla meşhur fındıkları gelse de Ordu’nun geleneksel yemekleri de çok lezzetlidir. Pancar Çorbası, Mısır Çorbası ve Kabak Çorbası herkesin damak tadına uyacak şekilde sunulur. Karalahanayla hazırlanan yemeklerin her çeşidi ve tabii ki hamsi yemekleri mutfaklarda sık sık görebileceğiniz yemeklerdir. Ekmek Türk mutfağının vazgeçilmez gıdası olarak sofralarda yerini alırken Ordu’da Mısır Ekmeği, Bileki Ekmeği ve Saç Ekmeği çok iyi yapılır.

Bu güzel yörenin tüm özelliklerini keşfetmek için sadece iyi anlaşabileceğiniz bir arkadaştan başka bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. Birlikte Ordu’nun yaylalarını, göllerini, sahilini gezerken eski günleri yâd edebilir ve samimi arkadaşlık boyutunun anlamını hissedebilirsiniz. İdeal bir tatil geçirmek için ya da yeni insanlarla tanışmak, yeni arkadaşlar bulmak için böylesi şirin ve güzel bir yöreye gelmek, herkese pozitif duygular yükleyecek ve olumlu deneyimler yaşatacaktır.