Bartın Arkadaşlık Sitesi

Bartın Arkadaşlık Sitesi

Bartın şehri Karadeniz Bölgemizin en dikkat çeken sahil şehirlerinden biridir. Ünlü mağaraları, plajları, camiileri, müzeleri ve içinde barındırdığı tarihi eserleri ile turistik bir şehir olma özelliği ile bilinir. Bu şekilde Bartın arkadaşlık kurmak için gençlere bolca olanak sunmaktadır.

Bartın Arkadaşlık: Doğanın tarihle buluştuğu büyülü bir şehir

Yaz turizminin canlı bir şekilde görüldüğü şehrimizi ziyaret edenler ünlü mağaraları, tarihi yapıları ve özellikle de Antik Tiyatroyu gezmektedirler. Bartın yöresi ülkemizde dokumacılıkta öne çıkar, bu yörede yapılan el yazmaları ve dokumaları çok ünlüdür. Bunların dışında yörenin kendine has yemekleri de bir o kadar dikkat çekmektedir. Her yıl düzenlenen “Çilek Festivali”de bu yöreye ait ve yaşayanların birbirleri ile tanışabilmesini, yeni arkadaş ve dostlar edinilmesini sağlayan etkinliklerden biridir.

Bartın Yazları kalabalıklaşan genç bir kent

Bartın şehri doğa ile içi içe olması nedeniyle gençlere birbirinden farklı tanışma, vakit geçirme ve yeni arkadaşlık ilişkileri kurabilme olanakları sunar. Doğa yürüyüşlerine elverişli bölgeleri ve plajları yaz aylarında gençlerin tanışmalarını ve arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmeleri için ideal yerlerdir.

Bartın arkadaşlık için hala bir çok fedakarlıkların yapıldığı ve geçmişten gelen göreneklere saygı duyulduğu bir yöremizdir. Her mevsim şehir halkına başka güzellikler sunan Bartın ili, farklı mevsimlere göre gençlere farklı tanışma ve yeni arkadaşlık bağları oluşturma olanakları sağlamaktadır.

Yaz aylarında deniz kıyısını tercih eden gençler, kış aylarında daha çok adalara giderler. Bütün bu olanakları nedeniyle Bartın ilimiz her mevsim sürekli turist akınına uğramaktadır. Ayrıca şehrin en kendine özgü özelliklerinden biri de “yat limanı”dır, Bartın şehri bu liman sayesinde yat turizmine de açıktır. Gördüğümüz gibi Bartın arkadaşlık yapmanın son derece eğlenceli olduğu bir ilimizdir.