Antalya Arkadaşlık Sitesi

Antalya Arkadaşlık Sitesi

Antalya, bugün Türkiye’de ki en önemli turizm merkezlerimizden biridir ve Antalya Bölgesinde Turizm Sektörü, 1960’lı yıllardan itibaren oldukça hızlı bir biçimde yol alarak gelişmeye başlamıştır. Antalya’nın zengin turistik değerleri ve doğanın mucizevi tarafının çekicilikleri, zaman içinde bu gelişime daha da imkan sağlamıştır.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezi olan Antalya´da arkadaşlık ve aşk

Antalya en başlarda iç turizme yönelik çalışırken daha sonları dış turizme yönelmiş ve milli gelire çok büyük faydalar sağlamıştır. Antalya diğer rakip yörelere karşı hem sosyal hemde yenilikçi ve nitelikli tesisleri açısındanda turistler tarafından çok tercih edilen bir merkez olmuştur.

Antalya bu kadar popüler bir merkez olmasıyla birikte beraberinde sosyal hareketliliğide getirmiştir. İster gündüz ister gece hayatı oldukça renkli sahnelere seyirci olmuştur.

Antalya diğer rakip yörelere karşı hem sosyal hemde yenilikçi arkadaşlıklar

Bu şehrin hem yerlisi hem yabancısı olsada bir çok genç burada kendi bütçelerine uygun eğlenecek ortam yaratma şansına sahiptir. Örneğin Karaalioğlu Parkı günün hiçbir saatinde boş olmaz çünkü içinde bir çok çay bahçesi, kafe, oyun alanları ve dahası çok güzel bir manzarası vardır.

Gündüzleri genellikle Forum Antalya, Alanyum Avm gibi alışveriş merkezlerinin en çok gezilen yerler olduklarını söyleyebiliriz. Geceleri ise Anlatlaya’ nın ünlü mutfağının çok leziz yemeklerinin yendiği sonrasında da yine en gözde mekanlarında sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenildiği bir sosyal penceresi vardır ki Antalya’da sabaha kadar ışıklar sönmez ve sabaha kadar hayat vardır bunun en önemli nedeniyse Antalya’nın turistik yapısı açısından çalışan nüfus yoğunluğuda çok fazla olmasıdır.

Bu nedenle oluşan ciddi bir sirkülasyonu olması sebebiylede bir çok kişi burada köklü arkadaşlıklar ve ilişkiler kurmuşlardır. Bir çok arkadaşlıklar ya okul çağında ya yazlıklarda ya da mahallede kurulup temelleri atılmış hatta nice nice seneler sürmüşlerdir.

Arkadaşlık için söylenebilecek çok şeyler vardır ama en önemlisi “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” sözüdür. Tıpkı bu sözdeki gibi arkadaşlık bizlerin aynasıdır, bizlerin yansımasıdır.