Karabük Arkadaşlık Sitesi

Karabük Arkadaşlık Sitesi

Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Karabük ilimizin en ünlü özelliklerinden biri tarihi Safranbolu evleri ile antik kentleridir. Turizm için tam anlamında bir cennettir. Sadece tarihi zenginliği değil aynı zamanda sanayileşmede de öncülük etmiştir.

Karabük Arkadaşlıklar tarihi Safranbolu evleri kadar güzel

Cumhuriyetin kuruluş yıllarında Türkiye’nin ilk entegre demir-çelik tesisinin yeri için Karabük stratejik konumuyla da en uygun il seçilmiştir. 1934 yılında Ankara-Zonguldak Demir yolunun açılmasıyla bu istasyona Karabük adı verilmiş ve bu şekilde ilk kez T.C. Devlet Demir Yolları haritasına Karabük adı geçmiştir. 1937 tarihinde ise Demir-Çelik fabrikasının temelinin atılmasıyla sadece Türkiye’de değil tüm dünyada adını duyurmuştur.

Karabük Arkadaşlık ve Altın Safran Film Festival buluşması

Karabük tarihi cazibesiyle turizm için bir cennettir. Safranbolu’da eski değerler günümüzde de aynı şekilde anlamını koruyor. Arkadaşlık kavramı herkes için önemlidir.

Arkadaş arama ya da arkadaşlık etmek için karşılıklı güven, samimiyet ve saygı gerekir.Karabük’te gençler ve turistler özellikle turizm merkezi olan Safranbolu evlerinin restore edilmiş ve restoran olarak kullanılan bölümlerinde yeme-içme için buluşurlar. Burada eğlence mekânları da bulunur.

Akşamları Çarşı bölgesinde canlı müzik eşliğinde güzel vakit geçirmek için ideal ortam sunar. Burada her zaman taze ve lezzetli olan fındıklı, güllü, safranlı, şamfıstıklı ve sade Safranbolu lokumu bulabilir ve arkadaşlara hediye olarak sunabilirsiniz.