Samsun Arkadaşlık Sitesi

Samsun Arkadaşlık Sitesi

Samsun Arkadaşlık: Karadeniz bölgesinin şehirlerinden Samsun´da arkadaş arama

Dünyanın en güzel duygularından biri olan paylaşım duygusunu neyle oluşturabiliriz deseler hiç düşünmeden arkadaşlığı da o maddelerin içine kolayca alabiliriz. Arkadaşlık hiç şüphesiz en yoğun yaşanılan ve hayatta herkezin yaşamında en az bir tane olan bir ilişki türüdür. Biz insanlar hep söylendiği gibi asla yalnız yaşayabilecek varlıklar değiliz. Biz insanlar paylaştıkça çoğalan ve sosyalleştikçe yaşayabilen varlıklarız. Bu nedenle bizler için arkadaşlık çok önemli bir rol oynuyor. Hiç beklenmedik bir anda hayatımıza giren bu kişilerin bazen ailemizden bile farklı bir konumda değer görüdüklerini çoğu zaman ailemizle paylaşamadıklarımızı onlara anlattığımızı ve rahatladığımızı kim inkar edebilir. Tüm bu ilişki boyutunda kalan arkadaşlıklarımız için ne emekler verir ne kadar ciddi bir süreç harcarız. Arkadaşlık kavramı elbette kişiye göre farklılık gösterir çünkü herkezin fikri, kültürü, beklentisi ve sosyal durumu değişkendir. Ancak  arkadaşlığın ne olduğu bazı durumlarda hiç değişmez çünkü arkadaşlık tek yürek olmaktır, gerektiğinde tek yumruk olmaktır.

Arkadaşlıklarımızın çoğu okul hatta üniversite yıllarına dayanır belki ömürümüz boyunca da devam eder. Türkiye’de bir çok ilimizde olduğu gibi içinde kendine ait üniversitesi bulunan Samsun’ da da gençlik nüfusu yoğunluktadir. Samsun son derece modern ve gençliğin önünü açan ve gençlere yönelik çoklu spor, kültürel faaliyetlerde bulunarak arkadaşlığın ve dostluğun gelişimine katkı sağlamış ender illerimizdendir.

Ayrıca Samsun Karadeniz bölgesinin en önemli şehirlerinden birisi olma özelliğinede sahiptir. Karadeniz’de uzun sahil bandıylada yazlıkçıların gözde mekanları arasındadır. Tüm bunların yanında Samsun, hem eğitim, hem ticaret hemde turizm açısından oldukça renkli ve etkin bir yapıya sahiptir. Samsun’ lu gençler kış aylarında genellikle arkadaşlık kurdukları kişilerle, kent merkezinde bulunan çeşitli kurs, spor veya kütürel faaliyetlerde tanışıyorlar.  Yaz aylarındaysa çoğunlukla sahillere akın ediyor ve buralarda vakit geçiriyorlar. Genç ve öğrenci kesiminin en çok keyif alarak yaptıkları şeylerin başında ise balık tutmak ve çeşitli ev partileri düzenlemek geliyor çünkü gece hayatı ne kadar renkli olsada eğlence bu şehirde belli bir yere kadar sürüyor. Samsun’ nun ticari açıdan zenginliği ve göçün neredeyse hiç yaşanmamasından dolayı çok daha düzenli, herkezin birbirini iyi tanıyıp dostluklar kurduğu bir şehir olması beklide üniversite öğrenimini tamamlayıp kalabilecek durumda olan kişileri şehirde kalmaya ikna eder gibi duruyor…