Samsun Evlilik

Samsun Evlilik Sitesi

Samsun Evlilik: Karadeniz yöresinin en önemli illerinden olan Samsun´da evlilik

Samsun ili Karadeniz yöresinin en önemli illerinden bir tanesi olup, hem ticaret hem gelişim hemde tarihsel açıdan çok önemli bir yere sahip olmakla birlikte aynı zamanda gençliğe de en çok değer veren şehirlerin başında gelir. Öyleki 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basan baş komutanımız Atatürk bu vesile ile bu tarihi gençlik ve spor bayramı ilan etmiştir. Bu önemli adımın ardından 19 Mayıs Üniversitesinin kurulmasıda gençliğe ne denli önem verildiğinin en güzel örneklerindendir.

Samsun sosyal açıdan gelişmiş bir şehir ve gençler bu şehirde günlerin geçirecek bir çok seçeneğe sahipler. Örneğin; Samsun ‘da yaşayan gençlerin en önemli avantajlarından biri şehrin turizm yönünden canlı olmasıdır. Çünkü burada yaşayan gençler yazlarını sahillere akın ederek ve denizin keyfini çıkartarak geçirirler. Bu vesile ile yaz mevsimininde başlayan aşklar ve dostluklarda iç azımsanmayacak kadar çoktur. Samsun, aynı zamanda üniversitenin olmasından ve sosyal yapısının hareketli olmasından ötürü kışlarıda oldukça canlıdır. Sayıları giderek artan cafeler ve bu cafeler dışında yapılan okul partileri veya ev partileride gençlerin en çok tercih ettiği eğlence yollarının başında geliyor. Tüm bunların yanında Samsun yaşamak içinde çok ideal bir şehirdir. Hem ekonomik açıdan gelişmesi hemde öğrenci şehri olmasından kaynaklanan çeşitli çevreler oluşturmak ve sosyalleşmekde çok mümkün.

Sosyolojik yapısı itibariyle genellikle metropollar gibi karmaşık bir düzene sahip olmadığı için buradaki ilişkilerde çok daha sağlıklı olma şansına sahiptir. Öyleki böyle memleketlerde yapılan evlilikler bile daha sağlıklıdır demek bile mümkün olabilir, helede büyük şehirlerin kargaşasını düşünecek olursak. Evlilik son derece kutsal ve bir o kadar önemsenmesi gereken yüce bir kurumdur bu yüzden sağlıklı olmasıda çok önemlidir. Maalesef büyük  şehirlerde yaşanan ilişkiler bu yapıyı gün geçtikçe bozma tehlikesi içerisindeler ancak Samsun gibi daha ufak şehirler henüz bu karmaşa içine girmeden kendi yapılarını koruyabiliyorlar. Gelinen bu noktada şimdilerde, evlilik krumuna olan inancın yeniden pekişmesi ile birlikte çiftler ilişkilerine daha özenli ve daha farklı yaklaşmaya başladıklarından bu karmaşık yapıyı az da olsa giderecekler gibi görünüyor.

Evlilik her şeyden önce biz olma duygusunun gelişmesiyle var olabilen beraberinde aşkı sevdayı bizlere tattıran önemli bir beraberlik durumudur. Ve bu sadece medene halin değişmesi olarak algılanırsada mutsuz bir yolculuğa dönüşebilir. Tabi bunun yanı sıra evlilik gibi bir kurumun bizlere kattıkları ile çok daha sağlıklı ve bencillikten uzak ilişkiler kurmanın daha mümkün olduğuda bir gerçek.