Ankara Evlilik Sitesi

Ankara Evlilik Sitesi

Bilindiği üzere Ankara bir memur ve öğrenci kentidir ancak yine Ankara Türkiye’ nin başkenti olmasından kaynaklı olarak bürokrat ve siyasilerinde kentidir. Hal böyle olunca Ankara birçok kesime göre ciddi ve kasılan bir şehir olarak intiba verebilir.

Ankara’da memurlar arasında yapılan evlilikler: Ankara Evlilik Sitesi

Ankara’da evlilik kelimesinin içindeki anlama ve barındırdıklarına bakacak olursak, kısaca DİE denilen (Devlet İstatistik Enstitüsü) kuruluşun yaptığı bir araştırmada Ankara’yı birinci sıraya yerleştiren bir istatistiki bilgisi vardır. Bu şehir memurlar arasında en çok evliliğin olduğu kenttir.

Zaten adı Memur kentine çıkmış olan Ankara’nın genel evlilik sosyalliği olarak bu durum çok normaldir. Ankara’da genellikle evlilik öncesi birlikteliklerin kurulduğu yerler diğer illerdeki gibi daha sosyal ortamların dışında iş ve okul sonrası birlikteliklerden oluşuyor.

Bilindiği üzere evlilik öncesi beraberliklerin en önemli amacı bireylerin birbirlerini çok daha iyi tanıması ve geleceğe yapacakları yatırım olarak düzgün ve olumlu ilişkiler kurmasıyla ilgilidir. Bu birlikteliklerin kurulma platformlarıda, Ankara Evlilik Sitesi, yukarıda belirttiğimiz gibi iş veya okul çevresi ağırlıklıdır. Daha sonrada sosyal arkadaşlıklardan doğan ilişkiler gelir.

Ancak ilişki nerede başlarsa başlasın çiftlerin sosyalleşmesi ve sosyal ortamlarda vakit geçirerek birbirlerini tanıma dönemleri yaşaması olmazsa olmazların arasındadır. Ankara’da bu açıdan çok şanslı ve geniş imkanlara sahip bir şehirdir.

Ankara’da evlilik çok kolay

Acaba DİE’nin elinde, Ankara’da, Ankara Evlilik Sitesi, yapılan ve sürdürülen evliliklerin sonrasında görülen boşanma oranın, istatistiki verileri var mıdır? Bu evliliklerde ast, üst ilişkisi evde de geçerli midir? Ya da evdeki muhabbet işyerinde de sürmekte midir? Düşünün, Ankara’da oturan ve aynı işyerinde çalışan iki memur evlilik yapıyor.

Emekliliklerine kadar (20-25 sene diyelim) evde beraber, işte beraber, otobüste beraber. Allah sonunu hayırlı etsin böyle evliliğin. Şimdi aldığım istatistiki veriye göre “memurlar arasında boşanma oranı çok düşükmüş”.

Bu da şu demek oluyor: Ankara’da memurlar arasında yapılan evlilikler mutlu bir biçimde sürmektedir.