Eş Arama

Hayatın amacı nedir diye sorsalar hiç düşünmeden iyi bir yol arkadaşı demezmiydiniz, çünkü iyi bir eş sizin hayatınızı renklendirir, sizi güçlendirir ve hatta sizi dış etkenlere karşı bile koruyabilir. Hayatı birlik beraberlik içinde sürdürebileceğiniz bir eş arama hali, insanların güdülerinde olan çok öznel bir durumdur.

Eş arama yoluna koyulanlar

Eş arama, eşinizi bulma, onu sizden biri yapma beklide yaşadığımız en insanca duygudur. Yaşamın sizlere verdiği en güzel armağanlardan biri kendi ailenizi kurabilme yetisidir. Bu özellik sizi genişletir, büyütür, olgunlaştırır ve sorumluluk bilincini size yeniden ve yeniden aşılar. Bir başka ve en önemli açısıda üreme dürtüsüdür ki anne yada baba olabilmek veya bu sorumluluğu karşınızdaki kişide görebilmek içinde  ideal eşi aramanıza en büyük nedendir.

Bu sebeplede bugün eş arama siteleri günden güne artmakta ve gelişen dünyada bizlere ciddi zaman kazandırmaktadır. Eskiden bu gibi sitelerde eş arayan bir çok kişi asosyallikle suçlanırdı ancak görüyoruz ki gelinen bu noktada durum hiçde öyle olmamıştır. Çünkü bugün sayıları artarak devam eden kişiler vakitsizlikten ötürü sadece iletişim çağının nimetlerinden faydalanmaya çalışıyorlar. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ilişkileri çabuk tüketmek, emek vermemek ayrıca evliliğe karşı durmak  gibi bir durum söz konusuyken bugün insanlar tam tersi bir tutum sergilemeye başlamıştır. Çünkü insanlar artık günlük ve çerez ilişkiler yerine, artık ayakları yere daha sağlam basan ve geleceği olan ilişkilerin kurulmasının daha sağlıklı olduğunu keşif etmişlerdir. Bu keşifle birlikte ideal eş arama ve hayatı birleştirme istediğide her geçen gün çeşitli farklılıklar göstermiştir.

Az önce de vurguladığımız gibi internet bunun en hızlı ve en gerçek yollarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Aslında özetle görücü usulü evlenmenin başka bir yoluda diyeceğimiz bu eş arama platformları sosyolojik olarak incelendiğinde, internet sayesinde bir çok çift mutlu yuva kurma ve çift olma hayallerine kavuşarak hiç de anormal olmayan bir durumu ortaya koyuyor.