Arkadaş Arıyorum

İnsan denen varlık yalnız doğar ancak yaşamını yalnız yaşayarak sonlandıramaz bu insanın doğasına ve varoluş dengesine aykırıdır. İşte bu yüzden hayatta eş, akraba, anne – baba ve çocuklardan başka dost arkadaş kavramlarıda vardır.

Bir çok kereler sırlarınızı kimselerle paylaşamadığınız, kalbinizi açtığınız kişiler olarak hayatınızın orta yerinde oluverirler. Günümüzde yaşamın ağırlaşması, insanlara güvenin azalmasınıda beraberinde getirdiğinden iyi bir dost, arkadaş bulmak hele de o ilişkiyi sürdürmek  çok zor hale gelmiştir. Hayatımızın belirli dönemlerinde beklide can damarımız olan bu arkadaşlıkları korumanın en iyi yolu saygı ve güvendir.

Arkadaş arıyorum siteleri

Özellikle bir arkadaşlığın temelinde olması gereken güven olgusu çok özel bir kavramdır ve taraflar arasında çok şey ifade eder. Tıpkı ikili ilişkilerimizde olmasını temenni ettiğimiz birlik beraberlik ve yardımlaşma duygularıda iyi bir arkadaşlığın yapı taşlarını oluşturur. İşte bu nedenle özellikle iletişim çağının modernize olduğu ve hayatın hızla aktığı, insanların sosyalleşmeye vakit ayıramadığı bugün internette çok sayıda tanışma platformları hayatımıza girmiştir.

Bunlardan en çok rastlananıda arkadaş arıyorum siteleridir. Bu arkadaş arıyorum siteleri gibi bir çok alanda faaliyet gösteren ilişki siteleride mevcuttur. Her birey erişkin döneminden sonra kendi hayatını kendi eline alıp kurmak ve çevresel faktörlerini oluşturmakta özgürdür.

Buna bağlı olarakta yapacağımız her hareketin, oluşturacağımız her davranışın sorumluluğu da bizlere aittir. Sorumluluk bilincimiz başka insanlara karşı olan sorumluluklarımızı da beraberinde getirir ve dostluk arkadaşlık olgusuda bu sorumlulukların içerisinde yer alır.

Bu bilince vakıf olan her bireyde arkadaş arıyorum sitelerinde kendilerine uygun en iyi arkadaş adayını bulup sosyal çevrelerini genişletebilirler. Arkadaşlığın önce size ne  ifade ettiğini bilirseniz kriterlerinizi de ona göre belirleyip doğru arkadaş bulabilir ve dostluklarınızı ilerletebilirisiniz.

Arkadaş arıyorum bu kriterler bazında oluşturuluyor

Gelişen teknolojilerle birlikte iletişim çağının geldiği bu noktada internetin gücünü yadsımak elbetteki çok saçma olur. Nasıl ki bir çok işimizi artık internetten yapababiliyorsak, nasıl ki bugün ihtiyacımız olan en kıymetli eşyalarımızı hatta belki mallarımızı satın alabiliyorsak ve buna güven duyabiliyorsak elbetteki manevi yönümüze hitap edecek ilişkilerde kurabiliriz.

Çünkü asıl olan maneviyatımızı tatmin edecek güçlü ve güvenilir ilişkiler kurmaktır. Hayata geçen çok sayıda arkadaş arıyorum sitesi de bu kriterler bazında oluşturuluyor ve insanların yalnızlığına son vermeyi amaç ediniyor.