Bolu Arkadaşlık Sitesi

Bolu Arkadaşlık Sitesi

Bolu, kış turizmi açısından çok büyük önem taşıyan bir şehrimizdir. Her yıl özellikle kış aylarında ülkemizin birçok farklı yerinden insanlar Bolu’ya tatil yapmaya ve dinlenmeye gelirler. Doğa sporları için eşsiz yerler ile çevrili olan Bolu şehrinin nüfusunu da genellikle gençler oluşturmaktadır.

Bolu arkadaşlık ilişkilerinin önemli olduğunun gösterir

Abant Gölü, Gölcük, Kartalkaya, Aladağ ve Yeniçağa Gölü’ne olan yakınlığından dolayı gençlere ve yöreye gelen turistlere gezilebilecek bir çok değişik alternatif sunmaktadır. Ayrıca ülkemizin en büyük ormanlık alanları Bolu şehrinde bulunmaktadır, bu yüzden yaşanabilir en temiz havaya sahip illerimizden biridir.

Bolu, şehri çevreleyen ünlü yaylaları ve gölleri dışında şehir hayatıyla da son dönemlerde adından söz ettirmiştir. Bolu şehri zengin tarihini anlatan türküleri ve yöresel yemekleri ile de ünlüdür. Yayla çorbası ve saray helvası yörenin en meşhur yemeklerindendir.

İzzet Baysal Şenlikleri ve Mengen Aşçılar Festivali şehrin önemli etkinliklerindendir. Mengen aşçıları dünyaca ünlüdür ve yeni nesil gençlere yöresel tatların nasıl yapıldığı öğreten birçok usta aşçı öğretmen bu şehirde yaşamaktadır.

Bolu arkadaşlık ilkesinin çok önemli olduğu bir yöremizdir

Bolu arkadaşlık ve aile ilişkilerinin her zaman ilk sırada tutulduğu bir şehirdir. Şehirde bulunan üniversite ve okulların dışında gençleri spora ve kültürel aktivitelere teşvik eden gençlik klüpleri vardır. Gençler bu klüplerde tanışıp, arkadaşlık temellerini kurup şehirde sosyalleşmektedirler.

Ayrıca spor, Bolu halkı için son derece önemlidir. Şehirde birçok spor klübü bulunmaktadır. Şehrin çevresinde ayrıca kış sporları için birçok uygun doğal alan bulunması da bu ilgiyi artırmaktadır.

Herkes için olduğu gibi Bolu arkadaşlık ilkesinin çok önemli olduğu bir yöremizdir. Sağlam dostlukların temelleri bu gibi şehirlerde gençlik dönemlerinde, lise ve üniversitelerde ya da gençlik klüplerinde kurulur ve hayat boyu devam eder.