Erzincan Arkadaşlık Sitesi

Erzincan Arkadaşlık Sitesi

Erzincan şehri sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri ile köklü ve turistik bir şehrimizdir. Yörede bulunan doğal güzellikler birçok farklı spor etkinliği için uygun imkanlar sağlamaktadır. Her sene birbirinden farklı alanlardan (özellikle kış ve su sporları) sporcular Erzincan’da toplanmaktadır.

Erzincan arkadaşlık ilişkileri ve Kış sporları

Yörenin gölleri, çağlayanları, mağaraları ve kaplıcaları çok ünlüdür. Ayrıca yemekleri de çok ünlüdür, kış ayları için hazırlanan birbirinden farklı yemekler (bulgur, erişte vb.) tüm yöre halkı tarafından severek yenilmektedir.

Yardımlaşma bu yörede son derece önemlidir; gençler şehir hayatında arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine yeni yönler verseler de, köklü aileler eski gelenekleri sürdürmeye devam etmektedirler. Dolayısıyla Erzincan arkadaşlık ve dostluk kavramlarına çok önem veren geleneksel bir şehrimizdir.

Erzincan arkadaşlık – İlişkilerde modern değişimler

Kış aylarında daha çok turist olması nedeniyle yapılan etkinliklerde şehir gençleri tanışma ve arkadaşlık için yeni olanaklar keşfetme şansını bulurlar. Erzincan arkadaşlık ilişkilerinde modern değişimler gösteren bir il haline gelmiştir. Gençler şehrin gözde mekanlarında tanışıp, köklü arkadaşlık bağları kurmaktadırlar.

Bunun yanısıra daha kırsal kesimlerde yaşayan aileler ise komşuluk ilişkileri sayesinde günlük yaşamlarında diğer bireyler ile tanışmaktadırlar. Bu nedenle bu yörelerde yaşayan gençler komşu ailelerin çocukları ile kolayca sosyalleşebilmekte ve özel arkadaşlık ilişkileri kurmaktadırlar.

Kış turizmine uzunca bir süredir ev sahipliği yapan bu güzel şehrimiz aynı anda hem modern ve hızlı yaşamın sürdüğü bir şehir hayatına hem de daha sakin ve köklü bir kırsal yaşama sahiptir ve bu iki kesimin dengesini en iyi şekilde kurmuş illerimizden biridir. Erzincan arkadaşlık ilişkilerinde gerek şehir gençlerinin kurdukları bağlara, gerekse kırsal kesimlerdeki komşuluk ilişkilerine çok fazla önem vermektedir.