Özel Arkadaşlık

Hayatın anlamını, yaşamanın gayesini bilen herkesin ihtiyaç duyduğu en önemli duygulardan biridir aşk ve aşkın bize getirdikleri. Aşka arkadaşlığın farklı bir boyutu olan özel arkadaşlıkta denilebilir. Özel arkadaşlık paylaşmayı bilmek, verici olmak, beni bırakıp bize geçebilmek, yanında olmak ve olunmak diye sıralanıp çok şeyle devam edebilir.  Hayatınızda o güne kadar hiç tanımadığınız, kan bağınızın olmadığı, yaşadığınız iyi ya da kötü anlarınızda tanışına kadar olmayan ve en önemlisi size ve yaşadıklarınıza tanıklık etmeyen biri, birden bire en kıymetliniz oluverir bu hayatta.

Özel arkadaşlık siteleri bu gün bir çok çiftin evliliğinin temelini oluşturmaktadır

Herşeyiniz ve hayatta en önemli özel arkadaşınız olan bu kişi ile el ele verince sanki bütün dünyaya kafa tutabilirmişsiniz gibi gelir. Arkadaşlık başlı başına çok özel bir kavram hele özel arkadaşlık en az onun kadar anlamlı bir kavram olarak hayatımızın en tepesine çıkıverir. Arkadaş olmanın en güzel yanı önce konuşabilmekten geçer, önce konuşabilmektir esası sonra paylaşmaktır devamı. Sanal dünyada oluşan arkadaşlık ve özel arkadaşlık siteleri bugün bir çok çiftin evliliğinin temeli olmuştur. İlişkilerimizde önce arkadaş olabilmeyi becermek daha sonra paylaşılacak çok şeyi yaşamayı kolaylaştıracak ve çiftlerin birbirlerini daha  iyi anlamalarını sağlayacak bir durumdur.


Özel arkadaşlık – İçinde aşk ve sevgide barındırmaldır


İnsanlar yalnız doğar ve yalnız  ölürler ama asla yalnız yaşayamazlar bu gerçeklikten yola çıkarak söyleyebiliriz ki, sosyal çevre içinde partnerler mutlak suretle hayatlarında tam bir destek arayışına girerler. Tabii sadece destek, anlayış ve paylaşım özel arkadaşlık için yeterli değildir. İçinde aşk ve sevgide barındırmaldır. Aşk ve sevgi insanlara farklı bir dayanma gücü ve heyecan verir. Arkadaşlığı özel arkadaşlıktan ayıranda işte bu duygusal ve ruhsal yakınlaşmadır. Nasıl ki arkadaşlık güven, anlayış, yardımlaşma, paylaşma gibi bir çok duyguyu, kapsıyorsa özel arkadaşlık kavramıda aynı olguları içine alır ama aşk girdiğinde bir anda bu ilişkinin boyutu değişir. Hatta kimi zaman bu arkadaşlıkların sonu evliliğe uzanır beklide en sağlıklı evliliğe uzanan süreç arkadaş olabilmekten geçer…