Gaziantep Arkadaşlık Sitesi

Gaziantep Arkadaşlık Sitesi

Gaziantep, bugün Türkiye’ nin belli başlı en güzel şehirlerinden biridir. Bu güzelliği tarihi dokusu, kentsel özellikleri ve tabiî ki tarih kokan mutfağından gelir. Gaziantep denilince ilk akla gelen hepimizin çok sevdiği hatta isminide bu kentten alan Antep fıstığıdır.

Gaziantep Arkadaşlık: Antep fıstığı gibi arkadaşlık

Gaziantep, bir çok şehrimiz gibi kendi içerisinde kalmış, farklı şehirlerde okunulsa bile bir çoğunun memleketlerine geri dönerek yaşamlarını kurmuş bir halk yapısına sahiptir. Bu nedenle de bu gibi şehirlerde arkadaşlıklar genellikle çok daha köklü ve çok daha eskidir. Arkadaş diyince insanlar sosyal varlıklar olduğundan yaşamlarınıda yalnız geçiremezler. Bu nedenle her kişinin bir arkadaşa özellikle oımuzunu yaslayacağı iyi bir arkadaşa ihtiyacı vardır.

İyi bir arkadaş, önce arkadaşlık nedir diye düşünüp anlamını bilerek hareket edebilen ve sağlam ilişkiler kurabilendir. İyi bir arkadaşlık içerisinde her zaman değerlerine sahip çıkmak vardır. Dost, her zaman yapılan iyiliği unutmadan ve yapılanın karşılığını beklemeden ve her ihtiyaç olduğunda orada olunması gereken en birincil kişi olarak var olabilendir.

Gaziantep gibi bir çok şehrin arkadaşlık açısından en büyük özelliği yukarıda da belirttiğimiz gibi yerleşimin eski olması ve değişimin çok fazla olmamasından kaynaklanıyor. Öyleki; Gaziantep’te yaşayan halkın çoğu aynı okullara gidiyor, aynı sosyal çevrelerde bulunuyor ve en önemlisi de Gaziantep’te genellikle mülkler ebeveynlerden evlatlara geçiyor ve bu nedenle herkez birbirini yakından tanıyor ve ilişkilerini bu şekilde büyütüyorlar. Ama en önemlisi bu gibi kentlerde, bugün büyük metropollerdeki gibi yaşam zaman kaybına uğramıyor, kopukluklar çok fazla meydana gelmiyor ve yaşam stresiyle hayatın içerisinde ciddi kayboluşlar olmuyor.

Gaziantep Arkadaşlık: Türk damak tadına kattığı lezzetlerdir

Bu yüzden iyi bir arkadaş aileniz gibidir ve bulunduğunda da asla bırakılmaması gereken bir ilişki türüdür. Çünkü yaşamsal değerler ciddi anlamda  sarsılırken zaten zor olan hayatın içersinde destek olarak her zaman yanımızda ve yakınımızda iyi bir dosta her zaman ihtiyaç vardır. Ancak asıl olan sadece arkadaşlık kurmak değildir elbetteki , asıl olan bu arkadaşlıklar için emek vermek ve geliştirmek en önemliside kaybetmemektir.

Kişiler hissettikleri birçok duygunun içerisinde arkadaşlık kavramıyla ayakta durmayı başarırlar. Zor olan bu hayatta tanıştığımız ölüm, aşk acısı, yalnızlık, yoksulluk gibi bir çok acının içerinde bizlere yol gösterici olabildikleri gibi sevincin, mutluluklarında yanında olarak paylaşırlar. Gaziantep gibi orta ölçekli şehirlerde arkadaşsız kalmanız gibi bir durum çok söz konusu değildir çünkü şehrin yapısı gereği buradaki herkes birbirini tanıyan bilen insanlardan oluşmaktadır.

Özellikle gidilen alışveriş merkezlerinden, restorantlara kadar herkez mutlaka tanıdık yüzler görür, karşılaşır sohbetine kaldığı yerden devam eder. Bu şehrin en bilinen özelliği Türk damak tadına kattığı lezzetlerdir. Burada gidilen akşam yemekleri ve o akşam yemekleri eşliğinde edilen dost muhabbetlerin yerini ne tutabilirki!

Burada genç nüfusun çoğunluğu açılan bowling salonları ve kafelerde zaman geçirir boş zamanlarında ise bu gençler kültürel faaliyetlerde kendilerini gösterirler. Bu konuda oldukça faal bir kitleye sahip olan ilde zaten zaman zaman amatör oluşumlarla gösteri sanatlarıda yapılır. Bu gibi sosyal aktivitelerle arkadaşlık kuran , tanışan bir çok genç bulunmaktadır.