Bursa Arkadaşlık Sitesi

Bursa Arkadaşlık Sitesi

Türk tarihinin en köklü illerinden biri olan Bursa, Osmanlı zamanında kurulmuş ve hatta bir dönemde başkentliğini yapmış olan en eski şehirlerimizdendir. Bursa öyle güçlü bir şehirdirki, gerek tarihsel gerekse ekonomik açıdan belkide sanayinin en geliştiği yerdir.

Bursa Arkadaşlık Sitesi ve Türk tarihinin en köklü illerinden biri olan

Günümüzde Bursa en çok kışları en çok tercih edilen tatil cenneti Uludağ ile tanınır. Ayrıca kentte bulunan Uludağ Üniverisiteside Bursa’nın ekonomi şehri adını tahtan indirip öğrenci şehri olma yolunda hızlı adımlarla ilerletmektedir. Öğrenci şehri olmasıyla birlikte bu kentte yaşanalın ne kadar köklü arkadaşıklar kurulmuş ve o arkadaşlıklar kimi zaman aşka kimiz zamanda ebedi ve köklü dostluklara dönmüştür.

Kentin genç nüfusunun artmasıyla birlikte sosyal altivite mekanlarıda ivme kazanmış gençlerin uğrak yerleri cefelerde kışları dolup taşmaya başlamıştır. Özellikle gençlerin en çok tercih ettiği ve genellikle buluştukları caddeler ve alışveriş merkezleri İstanbul gibi metropolleri aratmayacak bir duruma gelmiştir. Buradaki gençlerin en büyük eğlencesi akşamları çıkılan Q Pls ve Danza gibi kluplerdir.

Haftasonları gündüzde şehrin yakın çevresinde bulunan Özdilek gibi büyük alışveriş merkezleridir. Buralarda hem spor, bowling gibi aktiviteler yaparken hemde alışveriş yapma imkanına sahip olunuyor. Bursa çoğunlukla Bir öğrenci için üniveriste zamanlarında en değer verdiği kişiler kurdukları arkadaşlıklarıdır. Hele memleketinden uzakta okuyanların en büyük destekleri birlikte dirsek çürüttükleri arkadaşlarıdır.

Çünkü artık yanlzıdırlar ve iyi bir arkadaşlığın temellerini atmak içinde genç bir yaşa sahiptirler. Zaman geçtikçe, ve saflık yitip gitmeye başladığında hiçbir arkadaşlıklar kolay kurulamıyor ve kolay devam ettirilemiyor. Bu nedenle çocukluk veya ergen dönemlerde kurulan arkadaşlıklar çok daha kıymetlidirler.

Arkadaş dediğin kişinin her zaman arkasında duran – Bursa Arkadaşlık

Arkadaşlar her zaman değerli taşlar gibidir. Parlatırsanız hep parlar ama bir köşeye atarak bakmazsanız birgün geri dönüp baktığınızda o taşın yerinde olmadığını görürsünüz ve bu çok üzücü ama çok fazla olan bir durumdur. Arkadaşlıklar kimi zaman paylaşılan bir somun ekmeği bölerek, kimi zaman omuzda ağlayarak büyür.

Arkadaş dediğin kişinin her zaman arkasında duran ve o kişinin yıkılma tehlikesine karşı dimdik tutmayı bekleyen kişidir. Yaşamımızda belki bir belkide iki tane olan bu dostların bizlere verdiği güven duygusu başka hiçbir şeyle ölçülemez. Çoğu zaman ailelerimizin bile yerine geçip en derin sırlarımızı bile paylaştığımız arkadaşlarımıza bir kere daha bakalım, eğer onları kırdıysak mutlaka geriye dönüp özür dileyelim, gönüllerini alalım çünkü arkadaşlıklar kolay gelişmiyor.