Konya Arkadaşlık Sitesi

Konya Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık önce iyi niyet ve arkasından saygı demektir. Arkadaşlık yaşayan her insanın en birincil ihtiyaçlarından birisidir çünkü arkadaşlık önce güven duygu ve sığınacak bir liman demektir.

Konya Arkadaşlık – Arkadaşlıklar kurmak için çok ideal bir şehir

Arkadaşılığın ifade ettikleri kişiye göre değişkenlik gösterebilir ama değişmeyen tek şey yaşayan her bireyin sığınacak kalelere ve limanlara ihtiyacı olduğu gerçeğidir. Sizler yada bizler için iyi bir arkadaş belki zaman zaman aileden bile önce gelecek durum ve anları içinde barındırabilir.

Ailemizle bile paylaşamayacağımız belki birçok şeyi onlarla paylaşır, onlarla sevinir ve onlarla ağlarız. Ancak hayatın hızlı seyri içerisinde bu duyguları geliştirmek ve bu duyguları kaybetmemek içinde oldukça ciddi bir savaş vermek gerekebilir.

Globalleşen ve tüketimin arttığı bu dünyada artık her şey çok çabuk bitebiliyor ve kaybedilebiliyor. Bu metropol kentlerinde çok daha artarak devam ediyor. Ancak Konya gibi kendine ait, kendi içinde kalabilmeyi başarabilmiş şehirlerde çok daha az yaşanıyor.

Özellikle Konya arkadaşlıklar kurmak için çok ideal bir şehir çünkü bu şehirde aynı zamanda üniverisite olmasından kaynaklanan çok genç bir nüfus var. Bu genç nufüs üniveriste zamanlarında çok daha fazla kaynaşarak çok sağlam dostluklara imza atıyolar. Konya her şeyden önce bir Mevlana şehri. Hem fikri olarak hemde tarihi yapısı ve insanların hoşgörüşü yapından ötürü oldukçada huzurlu bir kent.

Zaten arkadaşlıkta iyilik ve güzellikleri barındırmaz mı? İşte Konya ilimizde bu güzellikleri yaşayabileceğimiz ve huzuru bulabilecemiz ender şehirlerimizdendir. Peki Konya’da gençler nerelerde tanışır veya nerelere giderler?

Konya Arkadaşlık ve Zafer caddesi

Gençler genellikle arkadaşlarıyla vakit geçirmek için gündüzleri en işlek ve en ünlü caddelerinden olan Zafer caddesine giderek oradaki ünlü markaları satan alışveriş mağazalarında vakit geçirirler. Bölgede bulunan Alaaddin Tepesi’n de ki  cafeleride hiç boş göremezsiniz çünkü genellikle gençler buralarda tanışıp güzel dostluklar kurarlar.

Haftasonları ise büyük alışveriş merkezlerinin sinema salonları vazgeçilmez bir tutku haline gelmiştir. Buralardaki ucuz fast food restorantlar da hem gençlerin cebini yakmadan hemde sosyalleşmek adına onlar için oldukça avantajlıdır.

Gündüzleri böyle geçerken geceleri yaşamak isteyen ve yaş ortalaması yüksek gebç kesimse genellikle ev partileri dışında bölgede bulunan büyük otallerin barlarında soluğu alırlar. Bunun gibi sosyal ortamlar hem eğlenmek için hemde yeni arkadaşlıklar kurmak için birebirdir çünkü arkadaşlık bireylerin hayatında çok önemli bir yerdir, bugün birçok insan arkadaşlık özlemi ile yalnızlık çekiyor.

Çünkü hayat çok zor ve akışı çok hızlı, bu hıza yetişmeye çalışırken yaşanan sosyalleşme çabalarıda cabası. Bu yüzden denilir ki belli bir yaştan sonra arkadaşlık kurmak çok zordur, en iyi arkadaşlıklar her zaman okul çağlarında veya mahalle ortamlarında oluşmuş arkadaşlıklardır. Bu yüzden geçmişten bugüne kadar kurduğumuz bu bağların kıymetini bilerek korumalıyız.