Tunceli Arkadaşlık Sitesi

Tunceli Arkadaşlık Sitesi

Tunceli ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan akarsu ve barajlar ile çevrili bir şehrimizdir. Son dönemlerde özellikle kendi adını taşıyan üniversitesi (Tunceli Üniversitesi) ve yöresel festivalleri ile adından bahsettirmiştir. Tunceli yöresinin ılıcaları çok ünlüdür. Ayrıca çökme ayranı ve saç kavurması yörenin en meşhur tatlarından bazılarıdır. Tunceli, okuma yazma oranının en yüksek olduğu illerimizden biridir.

Tunceli arkadaşlık ilişkilerine kısa bir bakış

Tunceli arkadaşlık konusunda hem geleneksel, hem modern ilişkilerin kurulduğu bir ildir. Gençler şehirdeki popüler mekanlarda toplanmakta ve arkadaşlık bağları kurmaktadır. Şehrin kentsel kesimlerindeki arkadaşlık ilişkileri ile kırsal kesimdeki arkadaş bulma ve arkadaşlık bağları doğal olarak birbirinden farklıdır. Günümüzde köklü arkadaşlıklar bulabilmek zorlaştığı için bireyler yeni yöntemlere başvuruyorlar. İnternet ortamında kurulan arkadaş siteleri sayesinde birçok genç yeni arkadaşlıklar kurmaktadır. Fakat bu yöntem şehirlerimizin kırsal alanlarında daha az görülmektedir ve gençler sokaklarda, okullarda ya da aileler aracılığıyla tanışmaktadır.

Tunceli arkadaşlık Sitesi ve temeller birçok zaman okul dönemlerinde kurulmaktadır

Tunceli arkadaşlık bağlarına çok fazla önem veren bir ilimizdir. Bu nedenle şehir merkezindeki sosyal yaşam diğer kesimlere göre farklılık gösterse de genel olarak Tunceli arkadaşlık ilişkilerinin temellerinin okul dönemlerinde kurulduğu görülmektedir. Köy kesimlerinde kültürel miras aileler tarafından gençlere öğretilmekte, kent kesiminde ise okullarda gençler için açılan kurslarda öğrenilmektedir. Arkadaşlık ilişkilerinin köklü aileler tarafından kurulduğu yörelerde gençler komşuların ve yakın dostların çocukları ile kolayca tanışmaktadır. Doğal olarak bu dostluk bağları günümüz modern şehir hayatının yoğunluğunda kurulan kısa süreli arkadaşlık ilişkilerinden çok daha sağlamdır.