Batman Arkadaşlık Sitesi

Batman Arkadaşlık Sitesi

Batman şehri kurak bir bölgemizde bulunsa da çevresindeki çaylar, göletler ve en önemlisi Dicle Nehri sayesinde elverişli bir yaşam alanı sunmaktadır. Ayrıca bulunduğu bölgenin en ünlü turistik kentlerinden biri olan Hasankeyf’e ev sahipliği yapmaktadır.

Batman Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hızla gelişen bir şehir

Hasankeyf Antik Kenti her sene dünyanın birçok yerinden gelen turistleri ağırlamaktadır. Fakat yine de şehir yaşamında tanışma, sosyalleşme ya da arkadaşlık kurma gibi kavramlar eski geleneksel önemlerini korumaktadır ve Batman arkadaşlık ilişkilerinin son derece sıcak olduğu bir şehirdir.

Şehrin kırsal kesimlerinde yaşayan aileler daha çok komşu aileler ile kurdukları ilişkiler sayesinde sosyalleşirler, şehir merkezinde ise nüfusun daha kalabalık olması bu ilişkilerin daha geniş bir alana yayılmasına neden olur. Özel arkadaşlık şehir yaşamında çok daha kolaymış gibi gözükse de aslında hızlı kurulan arkadaşlıklar daha kısa süreli olmaktadır.

Bu nedenle kimi zaman arkadaş arayanlar için kırsal kesimde komşuluk ve aile dostları aracılığıyla kurulan arkadaşlık ilişkileri gençlere köklü dostluklar edinme şansı sağlar.

Batman arkadaşlık değerlerine çok önem veren bir şehrimizdir

Batman arkadaşlık değerlerine çok önem veren bir şehrimizdir. Şehirde bulunan üniversite (Batman Üniversitesi) gençlerin tanışma ve sosyalleşme merkezidir. Gençler üniversite çevresindeki sosyal alanlarda oldukça çok vakit geçirerek yeni arkadaşlık ve ciddi evlilik bağları kurarlar.

Ayrıca şehirde kutlanan bayram, şenlik ve özel günlerde bir araya gelen şehir halkı da bu sayede kaynaşmaktadır. Batman arkadaşlık ve dostluk kavramlarının geçmişle bağlarının kopmadan devam ettiği tarihsel bir kentimizdir.

Üniversitenin şehirde olması gündüz ve gece hayatını da beraberinde getirmiştir ve gençlerin daha çok gitmeyi tercih ettikleri mekanlar çoğunlukla hep bu çevrelerde bulunmaktadır.