Arkadaş Arayanlar

Hayatımınızın en güzel armağanlarından birisidir arkadaşlık ancak bulmasıda sürdürmeside çok zor olan bir ilişki şeklidir. Çünkü değerlerimizin hızla tüketildiği, örf ve adetlerimizin tükenmeye yüz tuttuğu, paylaşımın azaldığı ve maalesef güvenin azaldığı bir dünyada yaşıyoruz.

Arkadaş arayanlar sanal arkadaşlık sitlerinde sosyalleşme imkânı buluyor

Bugün eğer sağlıklı bir arkadaş kazandıysanız kaybetmemek için elinizden geleni yapmalısınız demektir. Zira her geçen gün arkadaş arayanlar ve arkadaş edinmek isteyenlerin sayısı günden güne artmakta ancak buna rağmen dünya bizleri gitgide yalnızlaştırmaktadır. Bu olumsuzluklar içerisinde sosyal ortamlarda bir çok arkadaş arayanlar başarısız olsalar bile sanal alemde hızla yayılan arkadaş arayanlar siteleri bu kişilerin yardımına yetişiyor.

Sıcacık bir arkadaşılığın yerini ne tutabilir, bir dostun omusunda ağlamayı veya bir dosta omuz vermenin dinginliğini nerde bulabiliriz. Bugün bir çok ilişki türü vardır, anne, baba, çocuk, eş, sevgili ve arkadaşlık.

Hepsinin kendine özgü duyguları, sorumlulukları ve sosyal durumları vardır. Arkadaşlık da bu ilşikiler yumağı içinde oldukça önemli bir role sahiptir. Hayatımızda yaşadığımız bir çok duygunun ve ihtiyacın yeri, özellikleri farklıdır. Arkadaşdan yoksun ve arkadaş arayanlar bunu çok daha iyi bilirler.

Arkadaş arayanlar ve arkadaşı olup kıymetini bilemeyenler

Tam tersi arkadaşı olup kıymetini bilemeyenlere ne demeli, hayatta hiçbir şeyin değeri maalesef kaybetmeden anlaşılamıyor. Önemli olan güzellikleri kaybetmeden değerlerini bilebilmek ve bu değerlere göre yaşamayı bilebilmektir. Ancak günümüz toplumunda yaşarken bazı şeyleri en önemliside zamanı elimizden kaçırıyoruz.

Zaman hayattaki en değerli kavramdır ve zamanı dururabilecek bir şeyse maalesef yoktur. İşte bu kadar zamansızlığın ve zamanın değerli olduğu bir dönemde sanal alem ve arkadaşlık siteleri çok daha fazla önemli bir hale geldi. Arkadaş arayanlar, eş arayanlarda bu sitelerin vazgeçilmez üyeleri haline gelip sosyalleşme imkanına sahip oluyorlar.

Arkadaşlığın en temel duygusu olan birlik olma duygusunu kaybetmeden, insanı insan yapan merhamet duygusuyla yoğurmayı unutmadan yapılandırmayı başardığınız arkadaşlıklarınızı sürdürmenin en zor kısmını böylelikle aşmış olursunuz.