Trabzon Arkadaşlık Sitesi

Trabzon Arkadaşlık Sitesi

Trabzon şehri, Karadeniz Bolgesi’nin en önemli ve en büyük şehridir. Gerek doğal güzellikleri, gerekse unutulmayan tarihi ile bu şehir Karadeniz Bölgesi için büyük önem taşımaktadır. Trabzon halkı gelenek ve göreneklerini yüzyıllarca korumayı başarmıştır. Şehrin kendine özgü gelenekleri yaşam tarzına, yöresel yemeklerine ve insan ilişkilerine de doğal olarak yansımıştır.

Trabzon Arkadaşlık Sitesi ve Trabzon halkı gelenek ve göreneklerini yüzyıllarca korumayı başarmıştır

Trabzon şehri her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Yöresel tatları denemek isteyen ve bu yörenin kendine özgü mimarisini ve tarihini merak eden ziyaretçiler nedeniyle de şehir son yıllarda adından daha çok bahsettirmiştir.Trabzon halkının kendine özgü çalgısı olan kemençe ve bu çalgıyla yapılan müzik eşliğinde oynana yöresel danslar oldukça meşhurdur. Ayrıca yörenin yemekleri de oldukça dikkat çekicidir. Bölgenin esas besin kaynağı mısır ve balıktır. Özellikle hamsi balığı Trabzonlular tarafından neredeyse her yemekte kullanılır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi şehirde bulunan tek üniversitedir ve şehir gençliğinin merkezidir. Dolayısıyla Trabzon arkadaşlık kavramının başladığı tanışma ve sosyalleşme alanlarını, şehir merkezinde ve üniversite çevresinde bulunan cafe ve restoranlar oluşturur.

Trabzon arkadaşlık ilişkilerinin güçlü tutulduğu bir şehirdir

Genel olarak tüm Karadeniz Bölgesinde olduğu gibi Trabzon arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine çok önem verilen bir şehirdir. Gerek eğitim hayatında, gerekse iş hayatında Trabzon arkadaşlık ilişkilerinin çok güçlü tutulduğu bir şehirdir. Özellikle yörenin tarihi nedeniyle birçok farklı dinden ve kültürden insan birlikte uzun yıllardır dostluk içinde yaşamaktadır. Bu özellik de aynı zamanda şehri eşsiz kılan şeylerden biridir. Trabzon şehrinin yöresel yemekleri çok ünlü olduğu için eğlence hayatının merkezini de şehrin dört bir yanında bulunan restoranlar oluşturur. Müzik eşliğinde yenilen yemekler sosyalleşmek ve yeni arkadaşlık bağları oluşturabilmek için ideal mekanlardır.