Sakarya Arkadaşlık Sitesi

Sakarya Arkadaşlık Sitesi

Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan Sakarya ili aynı zamanda büyükşehir statüsüne sahiptir. Tabii güzellikleri zengin olan bu şehirde ne yazık ki tarihi eserlerin bir kısmı zamanımıza ulaşamasa da halen günümüzde göz kamaştıracak güzellikte tarihi eserler bulmak mümkün. Rüstempaşa Camii ve Hamamı 1553’te Mimar Sinan tarafından yapılmıştır.

Sakarya Arkadaşlık – Sakarya zengin tarihi eserleri ve turistik yerleri ile etkiliyor

Yine çok güzel ve tarihi köprü olan Sakarya Köprüsü Geyve ilçesinde yer almaktadır ve on dört kemerli bir taş köprüdür. Ayrıca günümüzde halen kullanıma açıktır. Eski eserler arasında Başköprü ya da Justianius Köprüsü olarak bilinen ve 429 metre uzunluğunda olan bu Bizans köprüsü Adapazarı’nda bulunmaktadır. Harmantepe Kalesi, Çobanlar Kalesi, Paşalar Köyü Kalesi, Adliye Kalesi, Söğütlü Kalesi, Seyitler Kalesi, Kurt Köy Kalesi, Kanlıçay Kalesi ve Karapürçek Kalesi eski kalelerdendir.

Sakarya Arkadaşlık – Sakarya hafta sonu tatili için ideal bir olanak sunuyor

Sakarya İstanbul’dan oldukça çok turist çekiyor. İstanbul’a yakın olması nedeniyle ve muhteşem doğa güzelliğiyle hafta sonu tatili için ideal bir olanak olarak değerlendiriliyor. Hafta içi biriken iş veya üniversite yoğunluğunu bir nebze olsun atmak için ve yeni haftaya enerji depolayıp başlamak için farklı mekânlar ve arkadaş grubuyla gidilebilecek yerler tercih ediliyor.

Arkadaşlık olgusunun birlikte yapılan kısa tatillerde veya birlikte geçirilen zamanlarda ne kadar gerekli ve herkesin hayatında bir ihtiyaç olduğu anlaşılıyor. Tatillerde veya hafta sonu gezilerinde yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek ve belki de yeni arkadaşlıklar kurmak, sosyal hayata renk ve zenginlik katıyor. Sakarya hem ekonomik hem de yakın olmasıyla İstanbul’da yaşayanlar için her zaman severek gidilen yerler arasında olma konumunu koruyacağa benziyor.