Arkadaşlık Siteleri

Arkadaşlık kelimesi içinde bir çok anlam barındıran zengin bir kelimedir. Arkadaşlık, her bireyin hayatında varolan veya olmasını istediği bir ilişki türüdür.  İyi bir arkadaş bize her zaman yardımcı olur, zor anlarımızda sırtımızı yaslayarak güç alır ve bir çok derdimizi paylaşarız. Kısacası bize bir arkadaşın vereceği hazdan ve destekten asla vazgeçmek istemeyiz.

Herşeyin iyisi ve kötü olduğuna göre arkadaşlığında iyisi kötüsü vardır. Arkadaşlık kurarken dikkat etmemiz gereken ilk şey ilk anda hemen güvenip açılmamak önce zamana yayıp kişinin karekterini tahlil etmek olmalıdır. Arkadaşlık her zaman sosyal çevrede birebir tanıştığımız kişlerle sınırlı değildir.

Arkadaşlık siteleri kullanıcılarının sayısı hızla artmakta

Hızla gelişen teknoloji ve iletişim çağı bugün bize bir çok kolaylık sağlıyor. Bunlardan bir taneside sosyal paylaşım ve arkadaşlık siteleridir. Bıu arkadaşlık siteleri de gün geçtikçe artmakta artık bir çok insan arkadaşlık ilişkilerini bu siteler üzerinden sağlamaktadır.

Arkadaşlık siteleri kullanıcıları arasında asosyal diye tabir atiğimiz ancak bilinenin aksine hiçde öyle olmayan, sadece vakitsizlikten ve bilgisayar başında çok zaman geçirmekten ötürü yer alan insanların sayısıda hızla artan bir süreç izlemektedir.

Arkadaşlık siteleri Kullanıcıları arasında çok çeşitli profiller mevcuttur

Kurulan arkadaşlık siteleri içerisinde yer alan çok sayıda insan bugün beklide ailesiyle bile paylaşamadığı sırlarını ve dertlerini paylaşıyor. Öyleki çoğu zaman bu arkadaşlıklar gerçek hayatada taşınıp ciddi bağlara dönüşüyorlar. Arkadaşlık siteleri kullanıcıları arasında çok çeşitli profiller mevcuttur. Bu da her kullanıcının kendisine uygun bir arkadaş ya da arkadaşlık ilişkileri kurabileceği anlamına geliyor.

Ancak bakıldığı zaman internet ve sanal dünyaya olan inançsızlık yaklaşımı gibi duygular biz insanların endişeleri arasına giriyor. Fakat aslında bunun iyi tahlil edilirse gerçek hayattaki arkadaşlıklardan hiçbir farkı yoktur. Nasıl ki gerçekte karşımıza çıkan kişileri bir anda tanıyamıyorsak sanalda da bunun aksini bekleyemeyiz veya anlamlar yükleyemeyiz.

Her arkadaşlık zaman, emek ve saygı ister. Nerede tanışıldığının bir önemi yoktur. Önemli olan şey tanıştığımız kişilerle kurduğumuz bağların samimiyetine dikkat etmemizdir.

Arkadaşlık siteleri ve benzeri platformlarda da kişiyi görmemek bazen bize çok büyük rahatlıklar sağlar ve farkında olmadan açılabilir ve çok şey paylaşabiliriz. Bu hem iyi hem de kötüdür çünkü paylaşmak insanı rahatlatır ancak bazen kiminle ne paylaştığımız ve bunun bize nasıl döneceğini bilmek gererekir.

Bu yüzden arkadaşlık hanig zeminde olursa olsun her zaman önce dikkat ister, yaklaşırken mutlaka zırhlarınızı atmalı ancak tedbiri de elden bırakmamalısınız. Unutmayın ki iyi bir arkadaşlık sizin elinizi hep tutmak ve hiç bırakmamaktır.