Ardahan Arkadaşlık Sitesi

Ardahan Arkadaşlık Sitesi

Ardahan’da arkadaşlık bir başka güzeldir. Şehir de güzel olunca, değmeyin arkadaşlıkların keyfine. Ardahan en keyifli zamanını her yıl 15 Haziran – 15 Temmuz arası yaşamaktadır. Arkadaşınıza yapacağınız en ideal tatil hediyesi olarak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Çünkü bu tarihler arasında Damal Dağlarında Atatürk’ün silueti tam 20 dakika boyunca net bir şekilde izlenebiliyor.

Arkadaşlık: Ardahan’ın Damal Dağlarında kimin silueti beliriyor?

Bu tarihler arasında Ardahan’da düzenli olarak Atatürk temalı Damal şenlikleri düzenleniyor. Çıldır Gölü ve kaşar peyniriyle meşhur olan Ardahan’a gelip mutfak lezzetlerini tatmadan dönmek büyük hata olur. Elma domatesi, evelik aşı, Bozbaş, ekmek aşı, helvası, pişi ve kuymak en ünlü yemek çeşitlerindendir.

Ardahan’dan ne alınır diye sorulduğunda ise bu ilin en ilgi çekici eşyaları arasında şunlar vardır: Yöre motifleriyle süslenmiş kemer, başlık ve takılar. Ayrıca Ardahan’da halıcılık ve gümüş işlemeciliği bu ilin en önemli el sanatlarındandır.

Ardahan Arkadaşlık, Çıldır’da güneşin batışını izlemektir

Ardahan’da bulunan Çıldır Gölü bölgesi kışları oldukça soğuk geçer. Hatta Kasım ayının sonlarında göl donar ve buzun derinliği neredeyse bir metreyi aşar. Nisana kadar bu böyle devam eder, sonra yavaş yavaş çözülmeye başlar. Kışın en soğuk havasında buzun yüzeyi iki metreye yakın buz tabakasıyla örtülünce buzu delerek balık avı yapanlar olur.

Çıldır’ın gölü muhteşem olur fakat bir de güneşin batışını izlemek bambaşka bir atmosfer oluşturur. Arkadaşlık ve arkadaşlık çevresi herkes için çok önemlidir. Arkadaşlık bir güven ve samimiyet duygusudur. Arkadaşlık edeceğimiz insanı iyi seçmeli ki ideal bir dostluk oluşsun.

Ve doğanın güzellikleri de yine bu seçkin arkadaşlıklarla en iyi şekilde yaşanır. Birlikte aynı yöne bakmak ve güzel duyguları paylaşmak arkadaşlık adına ayrı bir lezzet verir.