Kütahya Arkadaşlık Sitesi

Kütahya Arkadaşlık Sitesi

Ülkemizin en eski yerleşim birimlerinden biri olan Kütahya şehri ülkemizde yöresel şenlikleri (özellikle de kiraz şenliği), yemekleri, porselenleri ve zengin folklör kültürü ile ünlüdür. Şehrin kültürel tarihi tüm Ege Bölgemiz için çok önemlidir. Şenliklerde yöre halkı kaynaşır, sosyalleşir, arkadaşlık ilişkilerinin temellerini kurar ve birbirlerine yardımcı olur. Gençler için özel arkadaşlık ilişkilerinde ailelerin onayı çok önemlidir.

Şehrin kültürel tarihi tüm Ege Bölgemiz için çok önemlidir – Kütahya arkadaşlık

Kütahya arkadaşlık değerlerini köklü tarihinden alan ve günümüze taşıyan bir şehirdir. Ünlü Dumlupınar Üniversitesi bu şehrimizin sınırları içinde bulunmaktadır. Üniversite ortamı sosyal çevre kurmak için önemlidir, çünkü üniversite çevresi sayesinde gençler arkadaş arama derdinden kurtulup, eğitim ortamında kolayca köklü arkadaşlıklar kurabilme şansı bulur. Sonuçta arkadaşlık bul denildiğinde bu her zaman kolay olmamaktadır, bu yüzden gençler için kendilerine yakın, ortak ilgi alanlarına sahip arkadaşlar bulmak üniversite gibi eğitim alanlarında çok daha kolaydır.

Kütahya arkadaşlık ilişkilerinde Ege’nin sıcakkanlılığının görüldüğü bir ilimizdir

Kütahya arkadaşlık ve dostluk kavramlarına ailelerin de fazlasıyla önem verdiği bir şehirdir. Bütün bu geleneksel kutlamaların yanısıra şehir hayatının yoğunluğu içerisinde gençler çeşitli mekanlarda arkadaş bulma şansı yakalarlar. Kütahya yöresel kıyafetleri çok renkli ve özeldir. Genelde her yörenin bir adet yöresel kıyafeti varken Küthaya yöremizde “bindallı, tefebaşı, poşu” gibi birden fazla yöresel kadın-erkek kıyafeti bulunmaktadır ve özel günlerde şehrin birçok yerinde bu kıyafetler eşliğinde danslar edilir. Kütahya gençliği için ciddi arkadaşlık ilişkileri kurarak bir gün evlenme ve yuva kurma hayali çok önemlidir. Bu anlamda Kütahya arkadaşlık ilişkilerinin sağlam temele oturtulduğunda bunun mutlu evlilikleri beraberinde getireceğine inanılan bir şehirdir.