Edirne Arkadaşlık Sitesi

Edirne Arkadaşlık Sitesi

Arkadaşlık bazen sadece kucaklaşmaktır. Bazen de birlikte mutluluktan şarkılar çığırmaktır.

Arkadaş yalnız kalması gerektiğini söylüyorsa anlayışlı olmaktır. Bir dost olarak acıyı söylemek veya doğruyu göstermek gerekir. Fakat suçlamadan, yargılamadan ve de en önemlisi yanlışlarda ona anlayışlı olmarak.

Edirne Arkadaşlık: Arkadaşlığın önemi

Arkadaşlık, belirli bir birikim ve zamandan sonra mesafeden bağımsız bir değer kazanan ilişki haline dönüşür. Ama illa ki hepimizin hayatında vardır. Çünkü bizler paylaştıkça ve sosyalleştikçe yaşamını anlamlı kılar varlıklarız. Bu yüzden de arkadaşlığın önemi bizim için çok büyüktür. Hayatlarımızı anlamlı kılma çabamızda arkadaşlarımız etkin rol oynar.

Bazen ailelerimizden daha yakınımızda buluruz onları. İhtiyaçlarımıza biz istekte bulunmadan koşarlar. Dertlerimizi onlarla paylaştığımızda hafifleriz. Fakat arkadaşlık fayda sözcüğü altında ezilmemelidir. Geçirilen yılların değerini bilip üstüne yeni şeyler inşa etmek gerekir. Ortak paydada veya başka paydalarda buluşmak gerekir.

Edirne Arkadaşlık – Trakya Üniversitesinin arkadaşlığa katkısı

Arkadaşlıklarımızın çoğunun temeli lisede ve üniversite sıralarında atılır. Okullarda tanıdığımız arkadaşlarımız ömür boyu yanımızda olur.

Türkiye’de birçok ilimizde olduğu gibi içinde kendine ait üniversitesi bulunan Edirne’de de gençlik nüfusu yoğunluktadır. Edirne’de bulunan Trakya Üniversitesi sadece Edirne’deki gençlerin değil, Türkiye’nin birçok ilinden gelen gençlerin öğrenim yuvasıdır. Bu yüzden de Edirne’de genç nüfus fazlalaşmaktadır. Trakya Üniversitesi de, çok sayıda arkadaşlığın temelinin atıldığı bir öğrenim kuruluşu olmuştur.

Aynı zamanda Edirne gelişmiş bir bölge olan Marmara Bölgesinde olmasından dolayı da son derece modern ve gençliğin önünü açan, gençlere yönelik çoklu spor ve kültürel faaliyetlerde bulunarak arkadaşlığın ve dostluğun gelişimine katkı sağlamış illerimizden birisidir.