Edirne Evlilik Sitesi

Edirne Evlilik Sitesi

Uzun yıllar sonra bir ilişkiden yeni çıkmış olmanın verebileceği sıkıntılar olabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak ise zorlayıcı bir süreç olur. Boşandıktan sonra tekrar evlenmek kişisel çapta zaten zor bir karar iken bir de toplumun boşanmadan sonra evlenme konusuna ön yargılı ve olumsuz bakması bu süreci daha da zorlaştırır. Hatta bazı toplumlarda sırf bu ön yargı ve olumsuz bakış açısı bireylerin boşanıp tekrar evlenme konusunda kararlarını etkilemektedir.

Edirne Evlilik: Edirne halkının evliliğe bakışı

Her ne kadar özgür ve rahat yaşamaya çalışsak da toplumun beklentileri ve normları tarafından sarılmış durumdayız. Boşandıktan sonra evlenmek, içinde bulunduğumuz toplumda olumsuz bakılıyor olabilir. Ancak Edirne halkının bu konudaki genel bilinci ikinci baharı yaşamak isteyen bireyler için destekleyici olmaktadır.

Edirne’de evlenmek isteyenler sadece hiç evlenmemiş olanlar değil. Edirne, boşandıktan sonra evlenme konusunda bazı illerimiz gibi tutucu ve muhafazakar değildir. Belki de bu yüzden de boşandıktan sonra tekrar evlenmek sık sık gözlemlenmektedir.

Yeniden evlenme bireylerin ikinci bir şanslarının kapısıdır. Ancak tekrar mutlu evlilik yapmak isteyen bireyler hislerinize güvenmenin yanında mantıklarını da kullanmalıdırlar.

Edirne Evlilik Sitesi: Eş seçiminde izlenen yeni yollar

Görücü usulü evlenmek, Edirne halkı için yakın bir tarihe kadar devam etmekteydi. Fakat bu günlerde evlenmek isteyenler eşleriyle arkadaş ortamlarında tanışıyorlar.

Eş seçimi ailelerden çok bireylere kalmış bir karardır ve ideal partner arayışı daha geniş alanlara yayılmıştır. Buna internette de dâhildir. Arkadaşlık siteleri, arkadaşlık ilanları ve evlilik siteleri, eş seçme için başvurulan farklı yollardan bazılarıdır.

Edirne evlilik konusunda diğer şehirlere örnek teşkil edecek şekilde evliliklere karşı onaylayıcı bir toplum bilincine sahiptir. Özellikle gençler sıkça arkadaş arama siteleri üzerinden tanışıp yuva kurma yolunda ilerler.