Evlenmek

Evlenmek kavramı üzerine

Evlenmek adı üzerinde bir yuva sahibi olmak bir aile kurmak anlamına geliyor. Evlenmek bir aile  olmanında en önemli vasfıdır aynı zamanda da sahiplenmek  ve sahiplenilmenin en kutsal boyutudur. Bireyler evlenmek kelimesinin içerdiği çok kalabalık olan bütün kavramlarını iyi bilmeli ve iyi özümsemelidirki, evliliğin temellerini sağlam atabilsinler.

Dünya üzerinde yetişkin olan tüm bireyler evlenebilirler ama sürdürmeleri için oldukça ciddi fedakarlık ve azim göstermeliri gerekir. İki kişinin aynı eve girmesiyle başlayan evlenmek kavramı bugün bir çok çiftin hayalini kurduğu bir kurumdur. Bilindiği üzere evlenmek tek başına gerçekleşen bir durum değildir bir çift olarak yapılan bu akit  bir çift olarakda hareket etmeyi beraberinde getirir. Bencilliğinden arınamayan kişilerinde bunu iyi kavrayabilmesi gerekir çünkü eğer aksi olsaydı iki kişinin rızasına gerek duyulmazdı.


Evlenmek için nerelere dikkat etmeli

Evlenmek İstiyorum diyen çiftlerin imza atarak aynı eve girmesiyle oluşan bir durum değildir tam tersi evlenmek hayatı iki kişi olarak sırtlamak bir aile kurarak hayatı göğüslemek ve paylaşıma açık olmak demektir. Geçmişten günümüze kadar gelen evlenmek olgusu sorumluluk duygusunuda beraberinde getirir. İster kadın olsun ister erkek iki insanın birbirinin sorumluluğunu almasının yanı sıra olacaksa eğer çocuklarınında paylaşımı ile de  büyüyüp yeşerecek bir ortaklıktır.

Evli ve ilişkisi olan bir çok insan evlenmek için nerelere dikkat etmeli ve neler yapmalı konusuda oldukça geniş bir o kadarda uzun bir konudur. Bunun için öncelikle evliliğin ne anlama geldiğini bilmek ve evliliğin esaslarını iyi analiz ederek kabul etmek gerekir. Daha sonrada bu esaslara göre çiftler evlilik için uygunluğunu ölçmelidir çünkü her mutlu çiftin ilişkisi illede evliliğe gidecek veya giderse aynı mutlulukla devam edecek diye bir kural yoktur. Çünkü evlenmek ile flirt çok farklı iki medeni durumdur. İlişkinizi paylaştığınız kişiye çok iyi bir aşık, iyi bir sevgili olabilirsiniz ama belki iyi bir eş olamayabilirsiniz. Aynı eve girmek ve aynı hayatı paylaşmak çok farklı, sadece belirli bir zaman dilimini dertsiz tasasız paylaşmak çok farklı bir durumdur. Bunu aşabilmenin en iyi yolu evliliğe hazır olup olmadığınızı çok iyi analiz etmekten ve çoğul olarak hayata nasıl bakacağınızı bilmekten geçer.