Evlilik

Evlilik, bir aile olmanın en temel medeni hali en önemlisi  aitlik hissinin başka bir boyutudur. Her birey evlilik müessesesinin gerekliliklerini yerine getirmeli evliliğinin üzerine yüklediği anlamları ve sorumlulukları iyi ifade edebilmelidir.

Evlilik yolunda

Evlilik iki insanın aynı eve girmesiyle oluşan bir sosyal statüden ibaret değildir. Birbirini tanımayan iki kişinin, hayatını artık tek bir kişi gibi sürdürürken aslında birey olduklarını unutmama halidir. Evlilik demek aslında bir nevi ortaklıkda demektir. Evlilik hüznü, hastalığı, sıkıntıyı, sevinci, bolluğu, sağlığıda da beraber yaşamak, göğüslemek ve destek olmaktır

Evlilik bize öğreten

Evliliğin en vazgeçilmez üç değeri var ki o da sevgi, saygı ve güven. Saygımızı yitirdiğimiz bir insanı nasıl sevmeye devam edebiliriz? Saygı varsa o ilişkide sevgide vardır. Güven olmazsa nasıl sağlarız sükunetimizi. Güven varsa saygı da vardır zaten birlikteliğimizde, sevgide!

Evlilik hayatı bize öğreten, hayata yeniden ve yeniden bizi hazırlayan, sorumluluk hissini pekiştiren bir kurumdur. Çünkü artık tek değilsinizdir ve karşınızda destek olmanız gereken bir birey daha vardır. Eğer sevgi saygı ve güven ortaklığıyla bir evlilik yaparsanız o evlilik değil hayatın anlamı haline gelebilir.