Evlenmek İstiyorum

Önce, evlenmek istiyorum diyebilmek, evliliğin gerçekliğine inanmak evlenmeye adım atmak için çok önemli bir başlangıçtır. Çünkü bir gün en az kendimiz kadar mutlu etmek istediğimiz bir kişi mutlaka buluruz. İnsanlar, özelliklede evlenmek istiyorum diyebilenler, her zaman çeşitli yollara başvururlar.

Evlenmek istiyorum diyebilmek için evliliğe inanmak gerekir

Bu yollardan en bilineni şüphesiz internette eş arama yöntemidir. Bugüne kadar bir çok kişinin tanışarak evlenmesine vesile olan bu siteler, bugün hayatın farklılaşarak günden güne kısıtlı hale gelmesinden ötürüde oldukça revaçtadır. Ancak pek çok insan bu durumun tam tersi olarak evlenmek istiyorum kelimelerini yan yana getirmeye bile korkarlar.

Uzmanlara göre bu durumun nedeni ya boşanmış bir ailenin çocuğu olunması ya da çevrelerinde iyi bir evlilik görememeleridir. Aslında bakılacak olursa potansiyel olarak çevremizde yaratabileceğimiz mutlu aşklarda vardır. İş ki biraz gönül gözümüzü açık tutarak hayata ve insanlara bakabilelim. Evlenmek istiyorum siteleri ve aynı konseptte olan evlilik platformları da bu konuda oldukça ciddi seçenekler sunarak beklide bize seçme şansı yaratıyorlar. 

Evlenmek İstiyorum diyen kadın ve erkekler

Evlenmek isteyen kadın ve erkeğin, evliliğin kendilerine ne ifade ettiğini iyi bilmeleri gerekmektedir. Bu sayede nasıl bir hayat yaşayacaklarına karar verecek ve bu doğrultuda kendi yaşamlarına yön verebilecekler ve ancak bu sayede evliliğin sorumluluğunu taşıyabilecek ve devam ettirebileceklerdir. Sadece mahalle ve aile baskısıyla kurulan evliliklerden hiç söz etmiyoruz çünkü bu evlilikler çoğu zaman, sonunda ayrılığıda beraberinde getiriyor. Bu durumdan uzak durabilmek için önce kendi irademizle sonra evliliğin bize ne ifade ettiğini iyi bilerek davranmakla aşabiliriz.

Türk toplumunda aile olmanın kutsallığı diğer toplumlara göre tartışmasız çok daha önemli bir boyuttadır. Bu açıdan bakıldığında evlenmek ve yuva kurmak,  yetişkin ve sorumluluk alabilecek potansiyeli olan her bireyin en doğal hakkıdır. Kendi hayatımızı kendi ellerimize alıp kararlarımızı kendimiz verecek duruma geldiğimizde bizi en çok hayata karşı güçlü kılacak şey mutlu bir yuvadır. Ayrıca evlenmek istiyorum diyen bir çok bireyinde hayatı bu şekilde düzene girmiş ve hayata daha dolu olarak bakmayı öğrenmiş olacaktır. Hayatın bize verdiği bir çift olma hediyesini en güzel şekilde kullanmanın en önemli yolu olan evlilik müessesesini kurmak ve devam ettirebilmektir…