Erkek Arkadaş

Erkek arkadaş nasıl olmalı

Arkadaş kavramı, çoğu zaman sırtımızı yasladığımız ailemizle bile paylaşmadığımız bir çok şeyi paylaşmamızı ifade eder. İyi bir erkek arkadaş bize her zaman destek olan bize güven duygusunu aşılayan bir varlıktır. İyi ve kötü günlerde omuzlarında ağladığımız ve gözyaşlarımızla omuzlarını ıstatığımız kişilerdir. Erkek arkadaşı bu özelliklerden ayıran tek şey aradaki duygu yoğunluğudur. İyi bir erkek arkadaşda tıpkı diğer arkadaşlarımızdan beklediğimiz gibi olmalıdır çünkü ilişkilerin özü önce arkadaş olabilmeyi becerebilmektir. Önce arkadaş olabilmeyi beceren partnerler ilişkilerini çok daha uzun ve sağlıklı yaşarlar.

Özel bir erkek arkadaş belki hayatımızı birleştirmeyi arzu edebileceğimiz bir eş adayına dönüşecektir. Bu yüzden kendimize uygun bir erkek arkadaş seçerken duygusal yoğunluğumuzun yanı sıra sadakat ve güven duygusunuda aramalıyız. Çünkü güvensiz bir ilişki ne yeşerebilir nede büyüyebilir. Karşı cinsle kurduğumuz ilişkilerde temelin sağlam olabilmesi için öncelikle karşımızdaki kişiyi çok iyi tanımalı ve tartmalıyız. Bir erkekle önce arkadaş olabilrsek daha önce yaşadığı bir çok şeye de tanıklık etmiş olur, beklide ilişkilere olan bakış açılarını anlayabilir ve birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı yakalayabiliriz.

 

Erkek Arkadaş: Ancak değişmeyen tek şey güven, sevgi ve saygı birlikteliğidir.

Arkadaşlık kavramı bir ilişkide aranılan en önemli özelliktir ancak arkadaş olabilme süresini her iki tarafında birbirine tanıması gerekir. İyi bir erkek arkadaş nasıl olmalıdır ve nasıl seçilmelidir konusuna gelecek olursak, bu son derece değişken bir cevap içerecektir. Çünkü, iyi bir erkek arkadaş kişinin beklentileriyle örtüşendir. Ancak değişmeyen tek şey güven, sevgi ve saygı birlikteliğidir. Nasıl seçilmelidir konusuda yine kişinin kendi karekter yapısına göre değişecektir ama burada da asıl olan ve dikkat edilmesi gereken konu, kişinin iyi veya kötü niyetli olup olmaması, çevresel faktörleri ve eğitimleridir. Çünkü bir erkek arkadaş bazen bizi istemediğimiz yerlere götürebilir. Bunun için bir ilişkiye adım atmadan önce çok iyi tanılamı ve yavaş hareket edilmesi gerekir.

Her genç kızın hayali olan evlenmenin zeminini hazırlayan flirt ve arkadaşlık dönemleride işte bu yüzden çok önemlidir. Çünkü iyi bir erkek arkadaş gelecekte iyi bir koca adayı olarak karşımıza çıkabilir ve hatta belki bir yuva kurulabilir kişiler haline gelecektir.