İstanbul Arkadaşlık Sitesi

İstanbul Arkadaşlık sitesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

İnternet çağında hemen hemen herkes birden fazla arkadaşlık sitesine üyedir. Arkadaşlık sitesi kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Bunlardan muhtemelen en sık ihlal edilen, fotoğraf kullanımı ve şarkı veya video yükleme konusundaki kurallardır. Profile yüklenen fotoğrafın başka birine ait olması etik açıdan doğru olmadığı gibi ilegal, yani yasadışı bir durum teşkil etmektedir.

İstanbul Arkadaşlık Sitesi – Profilde kullanılan her fotoğraf, kullanım haklarına sahip olunan bir fotoğraf olmalıdır.

Başka bir kişinin fotoğrafı, bu kişinin yazılı onayı olmadığı sürece kullanıma açık değildir. Aynı durum beğenilen sanatçıların şarkıları veya klipleri için geçerlidir. Bunların internet hakları dahil olmak üzere tüm yayımlama ve kullanım hakları yapımcı şirkete aittir. Gelecek senelerde sanatçıların ve yapımcı şirketlerin telif haklarını korumak adına daha sıkı kontrollerin ve uygulamaların hayata geçmesi beklenmektedir, bu yüzden şimdiden bu konuya gerekli hassasiyeti göstermekte fayda var.

İstanbul Arkadaşlık sitesi kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise özellikle bayan kullanıcılarının, özellerini korumak adına gözardı etmemeleri gereken bazı detaylar. Cep veya ev telefonu gibi özel bilgilerin, kullanıcı profilinde ne derece görüntülenmesi istenildiğini iyice düşünmekte fayda var. Profilde kullanılan fotoğraflarda kıyafet ve duruş ile yanlış yorumlanabilecek mesajlar verilmediğinden emin olduktan sonra bu fotoğrafları yüklemek tavsiye olur.

Arkadaşlık sitesi üzerinden tanışılan bir kişiyle uzun süre sohbet edilse bile bu kişiyi tümüyle tanımak mümkün değildir. Bu yüzden bu ortamda bulunan arkadaşlarla en azından ilk dönemler ev yerine kafe gibi umumi yerlerde buluşmakta fayda var. İstanbul Arkadaşlık sitesi kullanımında da, hayatımızın diğer alanlarında olduğu gibi bazı kurallara uymak, bu sitelerde bol keyifli zaman geçirmemizi sağlar.