Bedava Arkadaşlık

İstanbul gibi bir şehirde yeni arkadaşlıkların oluşmaşı çok kolaydır. Şehir uçsuz bucaksız bir yer haline geldi ve korkunç bir hızla büyümeğe devam ediyor. İstanbul’un nüfusu sürekli artıyor olmasının yanısıra yeni bir trend olarak ayrıca Türkiye dışındaki insanlar için ilginç bir lokasyon haline geldi ve her gün yurtdışından daha fazla insan İstanbul’a yerleşiyor.

Bedava arkadaşlık nedir?

Hiç durmayan, hiç uyumayan bir şehirde imkanlar ve olanaklar neredeyse sınırsızdır. Her türlü insana ve bütçeye hitap eden sayısız aktivite imkanı mevcut. Fakat bütün bunlara rağmen özellikle gençlerde, ufak bir ücret karşılığında da olsa bir kulübe üye olarak veya kafelere giderek yeni arkadaşlıklar edinmek yerine internette bedava arkadaşlık kurmayı tercih etme eğilimi görülebiliyor. Bedava arkadaşlık ve sosyal paylaşım siteleri her gün çoğalıyor.

Böyle bir siteye üye olup kısa süre içerisinde yüzlerce arkadaş bulmak mümkündür. Bazı bilim adamları internetin insanları bir anlamda “asosyal” yaptığını ve yanlızlaştırdığını iddia ediyor, fakat şu da bir gerçek ki internet sayesinde sadece 50 kilometre civarımızdaki insanlarla değil, dünyanın en uç noktasında olan insanlarla bile arkadaşlık kurabilme şansına sahibiz.

Bedava arkadaşlık hayatımıza giren büyük nimet

Cüzzi bir ücret karşılığında, uzakta oldukları için göremediğimiz insanlara ulaşabiliyor, yabancı dil öğrenebiliyor, farklı kültürler tanıyabiliyoruz. Bu anlamda bedava arkadaşlık siteleri hayatımıza giren çok büyük bir nimettir. Fakat kolay elde edilen şeylerden kolay vazgeçildiği de bir gerçektir. Arkadaşlıklarımız da artık birçok şey gibi hızlı tüketiliyor, çünkü yenisini bulmamız sadece bir kaç klavye tuşu basmak kadar kolay artık.