Arkadaş Siteleri

Arkadaş siteleri sadece kullanıcılar için ilginç bir platform değil, aynı zamanda multimedya şirketleri için de oldukça enteresandır. Bu siteleri oldukça basit bir teknik altyapı üzerine kurmak mümkündür. Hatta internette tümüyle bedava veya ufak bir rakam karşılığında temin edilebilen hazır altyapılar bile mevcut. Dolayısıyla multimedya şirketleri bu tarz arkadaş sitelerini kurarken altyapı ve teknik bölüm için fazla zaman harcamak zorunda kalmıyorlar.

Multimedya şirketleri: Arkadaş siteleri

Bir kere online edildikten sonra başka internet portallerin aksine arkadaş sitelerinde içerikler kullanıcılar tarafından hazırlanıyor. Kullanıcı profilleri yaratılıyor, fotoğraflar ve klipler yükleniyor, tartışma forumları kuruluyor ve sitenin içeriği her gün güncellenip artıyor. Multimedya şirketine burda sadece site kullanımını etkileyecek teknik aksaklıkların olmamasını kontrol etmek ve sağlamak kalıyor.

Bu tip arkadaş siteleri, her gün yeni üyeler kazanıyor ve ideal durumda onbinlerce kullanıcı sayesinde yoğun bir ziyaretçi trafiği oluşturuyor. Multimedya şirketleri için bu noktada en önemli bölüm başlıyor çünkü belli bir ziyaretçi ve hit sayısından itibaren bu arkadaş siteleri reklam verenler açısından ürünlerini pazarlamak için enteresan bir platform haline geliyor ve multimedya şirketleri görece az bir yatırım karşılığında reklam gelirleri elde etmeye başlıyor.

Arkadaş siteleri yoğun bir ziyaretçi trafiği oluşturuyor

Web sitelerdeki reklam alanları mutlimedya şirketleri için son derece önemli bir gelir kaynağıdır. Hatta zaman zaman bu gelir kaynağı işlerinin ana bölümünü oluşturan web tasarımlarından bile daha önemli bir kaynak olabiliyor.

Bu sistem sayesinde arkadaş siteleri kullanıcılar için ücretsiz olmasına rağmen hayata geçiren multimedya şirektleri için yatırımlarını kâra dönüştürebildikleri ilginç projeler teşkil ediyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemlerde de sık sık yeni açılan arkadaş siteleri hakkında duyacağımız kesindir.