Arkadaş Evlilik

Arkadaş kavramı kimi zaman aileyle bile paylaşılamayan bir çok şeyi karşınızdaki kişiyle paylaşmayı ifade eder. Kötü günde de iyi günde de bazen bazı durumlarda onlardan ve yaşattıkları samimi duygulardan vazgeçilmez.

Bir arkadaş evlilik içerisinde bizi bir yabancıdan daha mı mutlu eder?

Arkadaşlığın ve paylaşmanın verdiği haz bambaşkadır. Bu hazzın doğurdukları o kadar çok ki anlatmak ise neredeyse imkansız. Arkadaşlık, işte bu mutluluk duygusuyla belki beraberinde bir eş bir can yoldaşı bir umutta getiriyor ve bir arkadaş evlilik doğuruyor. Arkadaşlığın ötesine geçen durumlarda karşı cinslerle ilişkilerimize de başlarken önce arkadaş olabilmekte bu açıdan çok önemli bir başlangıçtır.

Hatta evliliğin temelide de önce bu duygularla atılmalı ve üzerine başka duygular inşa edilmelidir. Daha da ötesinde arkadaş ve evlilik de birbirlerinden ayrılmayan temel bağlardır. Arkadaşlık bir eşde aranılan tüm özelliklerin en başında gelir.

Arkadaş evlilik lerinin en çekici tarafı ise çiftlerin önceden birbirlerini tanıma şansını yakalamış olmasıdır. Hem zaman açısından hemde kişilerin daha önce yaşadıkları olaylardan, ilişkilere bakış açılarına kadar pek çok şeyde, kendi ilişkilerinize dair pek çok ipuçları yakalayabilirsiniz.

Arkadaş evlilik içerisinde mutlu bir evlilik

Evlilik siteleri veya arkadaş ortamları gibi sosyal platformlarda tanışılan kişilerle, önce arkadaşlık ve ardından evliliğe giden ilişkilerde, birbirlerini anlayan birbirlerinin yanında olan çoğu çift çok mutlu bir birliktelik devam ettirme şansına sahip oluyorlar.

Birbirlerini hiç tanımadan, arkadaş olmadan, zaman geçirmeden evlenen çiftlerse beklide çok bocalayacakları bir dönem ve yoldan geçecek ve maalesef beklide hiç aşamayacaklardır. Bir Arkadaş evlilik bir başka avantajıda birbirlerinin hayatlarına yabancı olmama halidir.

Ev ve aile ortamlarının hatta sosyal çevrelerinin içersinde olarak sağlam temellere oturtulan bir evlilik yaşamak son derece önemli bir durumdur. Hayat arkadaşı arayan çiftler, adı üzerinde “arkadaş” kelimesinin anlamını gerçekten bilirler ise hayatlarında var olacak çok iyi bir eşe sahip olmanın temelini atacakalardır.