Arkadaş Bulma

Arkadaş bulma konusunda hayatımızı bir hayli kolaylaştıran, şüphesiz her geçen gün bir yenisi eklenen sosyal paylaşım platformlarıdır.

Özellikle okul veya iş yerinin değişmesiyle birlikte başka bir şehire veya ülkeye taşınmak zorunda kalan ve bütün sosyal çevresini geride bırakan insanlar için arkadaş bulma siteleri teknolojinin vaz geçilmez bir nimetidir.

Arkadaş bulma sitelerinin önemi

Sosyal paylaşım platformları arkadaş bulma konusunda son derece yardımcı olmasına rağmen bir tek bu sitelere güvenmek doğru değildir. İlk tanışma için uygun bir ortam sağlamalarıyla birlikte bu yeni arkadaşlıkların devam etmesi için sanal bir ortamın dışında da görüşmek kaçınılmazdır.

İlk intiba her zaman önemlidir ve bize, karşımızdakini daha yakından tanımak isteyip istemediğimizi söyler. Görselliğin çok fazla önem taşıdığı günümüzde bakımlı ve hoş bir dış görünüm şüphesiz arkadaşlıklarımızı olumlu bir şekilde etkiler. Arkadaş bulma konusunda göz ardı edilmemesi gereken bir başka konu ise, networking olarak adlandırılan sosyal ağların geliştirilmesidir.

Arkadaş bulma konusunda göz ardı edilmemesi gereken

Networking için en popüler ortamlar muhtemelen şirket geceleri, sergiler, açılışlar ve kokteyllerdir. Bu tip organizasyonlar, çeşitli sektörlere ve ilgi alanlarına ait çok sayıda insanı bir araya getirmesinin yanısıra kulüp ortamından farklı olarak rahat bir şekilde sohbet edilebilen bir ortam sağlamaktadır.

Fakat asıl zor olan, arkadaş bulmaktan ziyade arkadaşlıkları devam ettirmektir. Bunun için gerekli olan özveri tek taraflı olduğunda bu maalesef pek mümkün olmuyor ve yeni oluşan arkadaşlıkların büyük bir bölümü fazla uzun süreli olamıyor.

Dolayısıyla aile ve akraba kavramı, toplumun çekirdek aile yapısı içerisinde hayatımızda gitgide daha ufak bir alan işgal ederken arkadaşlıklarımız burada oluşan boşluğu doldurmak adına bizim için her geçen gün daha fazla önem taşımaktadır.