Aşk Arkadaşlık

Günümüzde aşk, arkadaşlık gibi kavramları, çevrelerimizde gerçekten yaşayan çok az sayıda kişi var. Şimdilerde sosyallikten uzak, hayatın akışına kendine kaptırmış olan insanlar, bu iki vazgeçilmez olgunun bir arada bulunduğu çok sayıda internet sitesine üye olarak bu durumu aşmaya çalışıyorlar.

Aşk arkadaşlık ilişkisi

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte hızlı ve çabuk akan bir dünyada, yine teknolojnin bizlere sağladığı olanaklardan doğru orantılı faydalabilmeyi sağlayan, aşk ve arkadaşlık bütününden yola çıkılarak oluşturulan bu platformlar sosyal çevrelerine bağımlı hale gelmiş çok sayıda kişinin çıkış yolu olarakda karşımıza çıkıyor. Sadece aşkı değil arkadaşlığın da bulunabileceği en güzel yollardan biri olarakda bizlere yardımcı oluyor.

Aşk ve arkadaşlık kavramları ikili ilişkilerin temelini oluşturduğu gibi, karşımızdaki partner adayımızı daha da yakından tanıma şansını bize veriyor. İşte bu noktada hayatın hızlı akışı içersinde kurulmaya çalışılan ikili ilişkilerde aşk ve arkadaşlık bağları dahada güçlü olarak devam etme şasına sahip oluyorlar.

Aşk arkadaşlık ve buna yaklaşımı

Özünde arkadaşlık bizlere ne ifade ediyorsa aslında aşk da yaklaşım olarak aynı duyguları ifade etmelidir. Nasıl ki arkadaşlık, paylaşımı ve bu paylaşımdan doğan biz olma kavramlarını getiryorsa, işte aşkda bizlere aynı kavramların farklı bir duygusal yaklaşımıyla olan halini getiriyor.

Karşı cinsle olan arkadaşlığın zamanla aşka dönüştüğü durumlarda, aşkın temeline arkadaşlık olgusunu atabilen çiftlerin bugün çok daha sağlıklı ve sağlam ilişkiler götürebildiğini hepimiz yakından takip edebiliriz.

Önce arkadaş olabilmeyi becerebilmek demek; konuşabilmeyi, öfkelenebilmeyi ama aynı zamanda sakinleşebilmeyi, paylaşımı, tanımayı ve biz olamayı başarıp yaşamayı ifade eder. Paylaşmak demek ve biz olmak demekde hayatı biraz olsun daha kolay yaşamayı beraberinde getirecektir.

Öte yandan bunun tam tersi şekilde tanışan ve aşkın sadece cinsel paylaşılma ifade edildiğini düşünen bir çok çiftse çoğu zaman ilişkilerini sürdürememe tehlikesi yaşamaktadır.

Aşk, arkadaşlığın sadece ilişki açısından değil hayatlarımız açısından da önemi büyüktür. Arkadaşlık ve aşkı bütün olarak sadece ilişki boyutuyla ele almak da yanlıştır. Sadece aşk ya da sadece arkadaşlık ayrı ayrı da hayata karşı bizlerin en büyük yardımcıları ve tutunma araçları olmalıdır