Ciddi Evlilik Siteleri

Ciddi Evlilik Siteleri ve ciddi olmayan sitelerin arasındaki fark

Profesyonel ve ciddi evlilik siteleri her geçen gün artmakta olmakla beraber ciddi olmayan evlilik siteleri de ne yazık ki gitgide çoğalmaktadır. Ciddi evlilik siteleri ile aralarındaki en önemli fark, böyle ortamlarda genelde uzun vadeli ve evliliğe gitmesi ümit edilen ilişkilerin bulunamamasıdır. Üye olmaya karar veren kişiler ciddi bir ilişkiden ziyade kısa süreli ve genel olarak bir takım cinsel arzularını tatmin edebilecekleri arkadaşlıklar aramaktadır. Çoğu zaman kullanıcılar profillerinde başkalarına ait veya kendilerini doğru yansıtmayan fotoğraflar kullanır. Bayanlar sık sık yaşlarını küçültmek gibi hilelere başvurur veya örneğin bikini ile çekilmiş seksi fotoğraflar kullanır.

 

Ciddi evlilik siteleri arasındaki bir diğer fark

Ciddi evlilik sitelerinin aksine burada zaman zaman pahalı üyelik ve hizmet bedelleri talep edilir. Bu gibi bir durum, sitenin yeterince ciddi ve profesyonel olmadığına dair bir işaret olabilir, bu yüzden başka evlilik portallerinde hizmet veya üyelik için istenilen ücretleri araştırmakta fayda var. Ciddi evlilik siteleri arasındaki bir diğer fark ise, ciddiyetsiz sitelerde bir üye ile tanışıp sohbete başlanıldığında konunun hızlı bir şekilde cinselliğe gelmesidir. Üyelerle sohbet esnasında hızlı bir şekilde İngilizce’de “dirty talk” olarak ifade edilen müstehcen tarzda konuşamaların gelişmesini, bu sanal platformun çok fazla ciddiyetsiz üye barındırdığına dair bir işaret olarak görmek gerekir.

Uzun vadeli bir ilişki arayanlar en geç bu noktada üyeliklerini iptal edip, farklı ve daha profesyonel çalışıldığından emin oldukları ciddi evlilik siteleri araştırmaları gerekir. Bu tarz siteler bazen sadece doğru eşi bulamama tehlikesi değil, ayrıca özellikle bayanlar için dolandırılıcık, hısızlık, hatta cinsel taciz veya tecavüze uğrama tehlikesi barındırdığı için aşk hayatı ile ilgili beklentiler ne olursa olsun, bu sanal ortamlardan uzak durulması şiddetle tavsiye edilir.