Aşk arıyorum

‘’Yeni bir aşk arıyorum, bulmama yardım eder misiniz? Bu sefer gerçek olsun! Sahici olsun! Bu sefer hayal kırıkları, cam parçacıkları olmasın! Bu sefer kalıcı olsun!’’ Sizin de aklınızdan aşk arıyorum derken bu düşünceler geçiyorsa, daha fazla üzülmeye gerek yok!

Yeni bir aşk arıyorum!

Hayatınıza huzur ve mutluluk katacak doğru insanla tanışmak için artık birçok arkadaşlık sitesi var. Tabii burada da dikkati elden bırakmamak gerekir. Ciddi ve güvenilir bir arkadaşlık ve evlilik sitesi ile çalışmak gerekir. Eğitimli, seviyeli ve ciddi bekârların platformu olan evlilik ve arkadaşlık sitesinin hizmetlerinden yararlanmak mümkün! Masum bir aşk arıyorum veya beni mutlu edecek bir aşk arıyorum diyenlerin ortak derdi esasen buna layık birini bulamamak olsa gerek.

Aşk o kadar yüce bir duygu ki, bu özel duyguyu paylaşacak o özel insanla karşılaşmak biraz sabır biraz da gayret ister. Evlilik veya arkadaşlık sitelerinin en büyük avantajı da budur. Bilimsel metotlarla çalışıyorlar. Kişilik analiz testi ve özel arama kriterlerini bir arada değerlendirdikten sonra üyelere uyumlu üye önerileri sunuluyor. Binlerce bekâr arasından karşınıza sadece uyumlu üyeler çıkıyor.

Dolayısıyla artık bu özel üyeler arasından kendinize en uyumlu olanı, en çok beğendiğinizi seçip iletişim kurma fırsatını yakalayabilirsiniz. Artık bomboş ve aşksız yaşamaktan usananlar için harika bir olanak. Bir ömür boyu sürecek aşk arıyorum veya ilk görüşte vurulacak bir aşk arıyorum sesleri artık karşılık bulacak.

Bir ömür boyu sürecek bir aşk arıyorum!

Siz de aşk arıyorum diyor musunuz? Bir ömür boyu sürecek, hayatı daha da anlamlaştıracak ve hayallerime eşlik edecek bir aşk arıyorum diyor musunuz? Peki, aşk nedir? Aşk arayanın mı aşka ihtiyacı var, ya da karşı tarafı mutlu edecek bir duygu mudur? Neden herkes aşk arıyorum diye bir arayışa girer? Aşk biraz da sahiplenmek duygusunu tetikliyor olabilir mi? Biraz da mücadeleci tarafı var mıdır?

Kimisi ilk bakışta aşka inanır, kimisi için de aşk ancak uzun zahmetlerin eseridir. Kolayına olmaz! Dolayısıyla aşk arıyorum derken bununla ilgili farklı yaklaşımlar bulunmaktadır. Ömür boyu sürecek bir aşk arıyorum meselesi esasında tek beden olma arzusudur. Doğru insanla güzel bir yolculuk yapmaktır. Günümüzde her şeyin çok tüketilmesi ne yazık ki maneviyatımıza da nüksetti.

Sevgiler, aşklar, acılar da dâhil çabuk tüketiliyor. Hiçbir şey kalıcı olmadığı gibi değerli de değil. Aşkın biri gider diğeri gelir misaliyle çıkışı olmayan yollara dalmak günümüzün olumsuz gelişmelerinden olsa gerek. Oysa daha kısa bir zaman önce tanıdığın bir insana seni seviyorum demek ne kadar absürtse hiçbir gayret ve fedakârlık göstermeden ömür boyu sürecek bir aşk arıyorum demekte o kadar sıradan gelir kulağa. Bu nedenle aşk arıyorum demek yerine, bu yoldaki gayreti ve ciddiyeti de sergilemek gerekir.