Eş Arıyorum

Eş arıyorum diyenler internette buluşuyor

Bugün, eş arıyorum, ideal eş bulmak istiyorum, partnerim nerede, yalnızlığıma nasıl son verebilirim gibi bir çok sorunun  cevabını veren en geniş kaynak elbetteki eş arıyorum platformlarıdır. Sanal dünyanın en çok tercih edilen ve en çok ziyaret edilen bu sosyal ortam siteleri bugün bir çok insanı mutu bir yuva sahibi yapmışlardır.

Kuşkusuz mutlu bir yuva sahibi olabilmek her erişkin insanın isteği ve hakkıdır. Ancak her istek sahibi insan maalesef mutlu yuva kurmak konusunda başarılı olamamaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden biri uygun eşi bulduğumuzu düşünüp çok fazla tanımadan evlenmek ve hayatın farklılaştırdığı insanlar haline gelmektir. Bu yüzden hiç evlenmemiş bir çok kişi evleneceği eş adaylarını büyük bir titizlikle seçmeye çalışıyorlar. Ancak, sosyal ortamları geniş olan insanlar bile bu titizliğin sonucunda seçebileceği eş adaylarını bulmakta zorluk çektiklerinden bugün internette varolan  eş arıyorum platformlarında buluşuyorlar.

Bu sanal ortamlar beklide bizlerin hiç tahmin edemeyeceği kişilerin bile uğrak yeri olarak geniş bir kullanıcı kitlesine sahipler. Hayatın getirdiği bir çok yalnızlıkların beklide en kötüsü yuva kuramamak ve yalnız yaşlanma riskidir. Aslında insanlar içten içe yalnız kalmaktan çok korkarlar ancak bunu belli etmek istemezler çünkü belli etmenin zayıflık olduğunu ve bu zayıflığı kullanacak insanların olabileceğini düşünmeleridir. Bugün bir çok gereksiz ilişki ve evliliklerin de yürütülmeye çabalanması tam da bu yüzdendir. Aslında hiçbir son bizim yalnızlığımız demek anlamına gelmiyor çünkü  her yeni gün yeni bir insan tanıma fırsatını bize veriyor her ne kadar günden güne gelişen toplum ve dünya düzeni insanları yalnızlaştırmaya çalışsada bu gerçek her zaman bizimle beraber olmaya devam edecektir.

Sayıları günden güne hızla artan bu, eş arıyorum platformlarına üye olurken de dikkat edilmesi gereken bir çok detay vardır. Bunlardan ilki kullanıcı profili ve gerçekliği, ikincisi sitenin kullanım amacı ile güvenlik sistemidir. Tüm bunlar dikkat edilmesi gereken en önemli konulardır. Uygun bir eş ideal bir hayat arkadaşı bulabilmek için belkide bugün çok fazla zamana sahip olamayan insanlarında başvurduğu bu sitelerin kullanıcıları arasında genci, yaşlısı, fakiri, zengini demeden bir çok kişinin olduğunuda düşünecek olursak, sayılarının hızla artmasıda o denli doğal olacaktır.