Erkek Evlilik

Erkek evlilik yapmak için ideal eşini bulduğunda dikkat etmesi gerekenler

Kadınların bir çoğu, geçmişten günümüze kadar olan tüm süreçlerde her zaman yaşamlarını birleştirecekleri ideal bir eş bulma hayali kurarlar. Erkeklerse genellikle bunun tam tersi olarak, bir süre evliliği hiç düşünmez,  belli bir süre de düşünsede kaçmaya çalışırlar. Bu yüzden erkek ve evlilik kelimleri belli bir yaş aralığına kadar yan yana gelemezler.

Çünkü erkekler, kadınlardan daha geç olgunlaşır ve maalesef çoğunlukla her erkek evlilik için, kadınların geldiği noktaya onlardan daha sonra gelir. Ancak evliliğe sıcak bakmayan bir çok erkek belli bir yaştan sonra  evlenmek ve bir yuva kurmak isteğini yaşarlar. Bu istek doğrultıusunda da bir araya gelemeyen erkek ve evlilik kelimeleri kol kola yürümeye başlarlar. Geçmişte, kadınlar belli bir yaş haddinden sonra ilşikilerini evliliğe yatırım olarak gördüğünden, ideal bir eşi daha çok elde etme şansına sahip olurlardı. Erkeklerse ilişkilerine, genelde daha gündelik bakıp, evlilik için daha erken dediklerinden ideal bir eş bulma şansını daha az ellerinde bulundururlardı. Ama bu durum artık değişmeye başladı.

Erkek evlilik düzeni

Erkek evlilik düzeni kurmaya ve aile reisi olmaya karar verdiği andan itibaren kendisine uygun bir eş adayı bulma şansınada sahip çünkü gelişen ve globalleşen dünya çok geniş imkanlarıda beraberinde getirmeye başladı. Bu imkanlardan en çok kullanılanı tabiî ki internet. Artık her erkek evlilik düzeni kurmak veya evliliğe gidecek ilişki kurabilmek için kendi sosyal çevrelerinin dışındaki platformlarda uygun eş adaylarıyla tanışma fırsatı yaratabiliyorlar. Seçme özgürlüğünün bu kadar fazla olduğu bir dünyada uygun eşi bulmak kriterlerinide iyi belirlemek ve karşımızdaki kişiyi iyi tartmak gerekiyor.

Erkek evlilik yapmak için ideal eşini ve hayat arkadaşını bulduğunda, dikkat edilmesi gereken en önemli şey evlendikten sonra aynı eve girilecek olmasından ötürü tarafların birbirlerine zaman tanıyarak tanıma fırsatı vermesidir. Çiftlerin birbirilerini çok iyi tanımadan yaptığı bir çok evlilik hangi ortamda tanışılırsa tanışılsın maalesef sonunda hüsranıda beraberinde getiriyor. Bu sadece evlilik için geçerli değil, yapılandırılmaya çalışılan her türlü ilişki biçimi için önce karşımızdaki kişiyi çok iyi tanımak gerekiyor. Tanımak, bir çok şeyin üstesinden geldiği gibi bazen yaşanacak olan ciddi krizleride önleyebilir.