Yalova Evlilik Sitesi

Yalova Evlilik Sitesi

Güneyinde Bursa ve Gemlik körfezinin yer aldığı Yalova, Türkiye’nin kuzeybatısında bulunmaktadır ve son yıllarda hızlı nüfus artışı göstermesi ve nüfusunun yaş oranının büyük çoğunluğunun gençlerden oluşmasıyla birlikte oldukça dikkat çekicidir.

Burası benim kentimdir – Yalova Evlilik Sitesi

Yalova hakkında Atatürk’ün Yalova benim kentimdir demesi ve burayı bir nevi yazlık bir başkenti yapması bu şehre başka bir değer katmaktadır. Çiçekler şehri olarak da bilinen bu şehirde çiçekçilik Yalova’nın en önemli özelliklerindendir. Kentin sahip olduğu çiçekler arasında karanfil, lale, gül ve kasımpatının yanı sıra filkulağı, kamelya, orkide ve açelya bitkileri de var. Ayrıca şehrin merkezine yakın yerlerde bulunan kaplıcalarıyla da şifa kaynağı sunan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yalova Evlilik – Çiçekler şehrinde evlilik teklifi nasıl olur?

Uzak ve imkânsız gözüken bir şey, bir anda yakın ve mümkün olabilir demiş Lev Tolstoy. Hızla büyüyen modern ve genç kentimiz Yalova’da aşka ve evliliğe bu inançla yaklaşmak daha doğru olacaktır. Aşk evliliği insanların eskiden beri aradıkları ve hayallerindeki en büyük istekleri olmuştur. Ve aşk nerede olursa olsun, aşkı arayıp bulmak gerekir. Aşk neye mal olursa olsun, belki aşkı bulmak yıllar sürse de, zaman zaman üzüntülere mal olsa da, aşk insanın hayatına bir ışık gibi doğacaktır. Ünlü yazar Paulo Coelho’nun da aşkı bu şekilde anlatması, aşk ve evlilik hakkında böyle inanmanın, sevginin ne kadar güçlü bir kaynak olduğunun farkına varmanın önemini bir kere daha hissettiriyor. Aşk her şeye karşı duyulan özel ve güçlü bir duygudur. Bazen gökyüzündeki yıldızlarda, bazen çiçeklerde, doğanın manzarasında, bazen de bir insanın gözlerinde bulabiliriz o aşkı.